Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2024

Przedszkolaki zawitały do komendy. Dzieci poznały pracę policjantów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Dzieci z 3 nakielskich przedszkoli w czwartek odwiedziły #policjantów nakielskiej komendy. Najmłodsi mogli dowiedzieć się z jakimi wyzwaniami na co dzień mierzą się mundurowi oraz posłuchać o ich pracy.

W czwartek Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią odwiedziły dzieci z trzech przedszkoli:

O godzinie 9:00 do komendy stawiły się „Misiaki” z Przedszkola „Wesoła Piątka”.

O godzinie 10:00 z wizytą przyszły „Gwiazdeczki” z Przedszkola „Słoneczko”.

Ostatnią grupą o godzinie 11:00 były „Żuczki” oraz „ Biedronki” z Przedszkola nr 2.

Wszyscy goście z wielkim zaciekawieniem zwiedzali mury nakielskiej komendy oraz słuchali o pracy policjanta. Dzieci zaznajomiły się ze stanowiskiem kierowania oraz pracą dyżurnego i profosa.

Największą atrakcją było posłuchanie o pracy przewodnika psa służbowego, oraz pokaz dwóch nakielskich psów pracujących w komendzie tj. „Roki” oraz „Yoda”. Również niemałą radość dzieciom sprawiła możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu od środka.

Na koniec chętne osoby mogły ubrać strój „PZ” ,czyli sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)