Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

Ukryte zadania w bibliotece. Rozmowy o dobrym zachowaniu

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

„Zmień prawa smoków, Rubinko!” To pełna ciepła, wzruszająca#, pięknie ilustrowana książka, która zabiera nas do magicznej krainy baśni. Poznajemy Rubinkę – małą smoczycę, która tak bardzo chciała być dobrym smokiem, że z zapałem wypełniała wszystkie zalecenia zapisane w Księdze Praw Smoków: „Smoki straszą innych”, „Smoki zabierają wszystko innym”, „Smoki nie dzielą się z nikim”.

Rubinka była tym bardzo zmęczona i bardzo samotna. Pomogli jej przyjaciele, którzy zmienili prawa na lepsze.

Gwiazdki z Przedszkola Słoneczko wysłuchały opowiadania i rozpoczęły poszukiwania zadań schowanych w bibliotece. Dotyczyły one dobrych zachowań, empatii w stosunku do drugiego człowieka. Dzieci wypowiadały się na temat wpływu środowiska na nasze zachowanie, prawiły sobie komplementy, pomagały w różnych sytuacjach. Gwiazdki rozwiązały krzyżówkę z hasłem :Dobro wraca”, a następnie mówiły o swoich przeżyciach i odczuciach. Na zakończenie wykonały kartki urodzinowe dla niepełnosprawnej Wiktorii, której jeszcze raz życzymy wszystkiego najpiękniejszego.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)