Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany. Grozi mu wysoka grzywna
fot. freepik
Nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali szubińscy patrolowcy#. Zachowanie mężczyzny oceni sąd. Grozi mu wysoka grzywna.
Dzisiaj (30.12), około godziny 0:30, policjanci z Szubina, w trakcie patrolu miejscowości Zamość, zauważyli kierującego rowerem, który miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi mając podejrzenie, że znajduje się on pod działaniem alkoholu postanowili skontrolować mężczyznę. Ich przypuszczenie okazały się słuszne. Kontrola policyjnym alkomatem wykazała, że 29-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wobec mężczyzny funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, który oceni jego zachowanie.
Jadąc rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyzna popełnił wykroczenie z art. 87 §1a kodeksu wykroczeń. Grodzi mu wysoka grzywna nie niższa niż 2500 złotych. To jednak nie koniec ewentualnych konsekwencji jego nierozsądnego zachowania. W przypadku tego wykroczenia sąd może orzec zakaz prowadzenia rowerów. Jeśli posiadając taki zakaz 29-latek wsiądzie na jednoślad popełni przestępstwo z artykułu 244 kodeksu karnego
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Nie żyje półtoraroczne dziecko. Dziewczynka weszła do skrzyni łóżka
- Sylwestrowa noc w powiecie nakielskim. Strażacy wzywani tylko raz
- Poszukiwani świadkowie kilku zdarzeń. Kto uszkodził auta?
- Skuszony reklamą stracił blisko 70 tys. zł. 49-latek padł ofiarą oszustów
- Najprawdopodobniej doszło do podpalenia. Pożar choinki na placu
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Znakowanie owoców i warzyw. Obowiązują nowe przepisy
Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować obowiązujące# unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.
(czytaj więcej)Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok
Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.
(czytaj więcej)System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia
Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.
(czytaj więcej)