Andrzejkowy Bal Jesienny. Wróżbom i tańcom nie było końca

fot. powierzone
Dzisiaj, 29 listopada 2024 r. w Niepublicznym Przedszkolu #„Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią odbył się Andrzejkowy Bal Jesienny.
Dzieci tego dnia przyszły w przeróżnych stronach, wcieliły się w leśne skrzaty, jeżyki, wróżki, wiewiórki, muchomorki i jesienne ludziki. Dzieci ze wszystkich grup poznawały tradycje związane z wróżbami i czarami. Nie zabrakło przepowiedni, dzięki którym dzieci poznawały imię najlepszego przyjaciela, czy też dowiadywały się, kim zostaną w niedalekiej przyszłości. Przecież każdy z nas jest ciekawy, czy spełnią się jego marzenia, czy będzie szczęśliwy. Wróżbom i tańcom nie było końca. Cała społeczność przedszkola bardzo dziękuje Panom Cieplińskim, tacie i dziadkowi Nikodema, jednego z przedszkolaków za zorganizowanie zabawy w rytm dziecięcych piosenek. Przeżyliśmy cudowne, niezapomniane chwile.
Materiał: Justyna Daruszewska / Przedszkole "Wesoła Piątka"
Galeria






























Czytaj również
- Zajęcia z funkcjonariuszami. Poznali zasady bezpieczeństwa
- „Każdy inny - wszyscy równi". Niebieski Tydzień w Wesołej Piątce
- Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Tam poznały Franklina
- Przedszkolaki odwiedziły muzeum. Wykonały papierowe kogutki
- Festiwal Piosenki Wiosennej. Przedszkolaki wystąpiły na scenie
Dodaj komentarz
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!