Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Dziecko upadło i uderzyło o kierownicę. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia

fot. powierzone

fot. powierzone

Szubińscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające# w sprawie zdarzenia, do którego doszło w miniony piątek na jednym z przejść dla pieszych w Szubinie.

W piątek, 24 maja przed godziną 16.00 na ulicy 3 Maja interweniowały służby: policja; straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Pisaliśmy o tym tutaj.

- Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa 45-letniej kobiecie, która wraz ze swoją 6-letnią córką przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Dziewczynka w następstwie zachowania kierowcy upadła, uderzając o kierownicę roweru - poinformowała st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. - Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia - dodała.

Dziecko zostało przebadane przez przybyły na miejscu zespół ratownictwa medycznego. Nie wymagało hospitalizacji.

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Lecimyy , w dniu 27-05-2024 11:53:33 napisał:

  P.Marcin go znajdzie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  KO, w dniu 27-05-2024 13:47:32 napisał:

  Monitoringu nie ma ?

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Szubiniak , w dniu 28-05-2024 07:28:36 napisał:

  Sprawca może nie być świadomy, że coś się stało. Dziecko uderzyło w kierownicę czyli musiało zahamować, a czy czasami nie wtargnęło na jezdnię? Niestety ludzie często nie patrzą czy samochód zdąży wyhamować, a tutaj prawdopodobnie tak było. A mamuśka zrobiła dym na cały Szubin. Przecież to dziecko stało całe i zdrowe, rower też był cały. Samochód go nawet nie drasnął. Tam nie było żadnych śladów potrącenia. Dobrze że w tym czasie nic się nigdzie nie stało, bo ktoś na serio mógł potrzebować pomocy a służby były wezwane bezpodstawnie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  ciekawosć , w dniu 28-05-2024 07:59:15 napisał:

  a ten kierowca co takiego zrobił ? jakie było zachowanie kierowcy?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  Sadkowianin, w dniu 28-05-2024 11:32:19 napisał:

  ... a może dziecko przejeżdżało przez przejście dla pieszych?? Wtedy kierowca nie ma żadnej winy! Dlaczego? Kto zna przepisy- nie trzeba tłumaczyć.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  deea1, w dniu 28-05-2024 12:16:51 napisał:

  Pieszy – osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i niewykonująca na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zadaj pytanie
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Praca na wysokości
60PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)