Licealiści Krzywoustego w gronie najlepszych. "Geograficzna tradycja"
fot. powierzone
Danuta Brzezińska, Zuzanna Kozimor i Mateusz Pokojski #z Krzywoustego pojadą na zawody okręgowe 51 Olimpiady Geograficznej.
Prezydium Komitetu Głównego podjęło w grudnia 2024 r. uchwałę o dopuszczeniu do zawodów pisemnych II stopnia 51 Olimpiady Geograficznej wszystkich uczniów I etapu, których praca pisemna została wysoko oceniona przez jurorów Komitetów Okręgowych Olimpiady Geograficznej. Przygotowanie pracy geograficznej polegało na samodzielnym wykonaniu opracowania w oparciu o studium literatury i materiałów źródłowych oraz własne obserwacje i badania przeprowadzone w terenie.
W gronie najlepszych młodych geografów województwa kujawsko-pomorskiego znalazło się troje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Zachowując geograficzną tradycję, „Krzywoustego” reprezentować będą: Zuzanna Kozimor z klasy 3 angielsko-geograficznej A, Danuta Brzezińska z klasy 3 angielsko-geograficznej B oraz Mateusz Pokojski z klasy 4 angielsko-geograficznej. Do zawodów olimpijskich młodzież przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman
Zawody II stopnia (okręgowe) zostaną przeprowadzone w lutym 2025 roku, tradycyjne w siedzibie Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Danucie, Zuzannie i Mateuszowi życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie geograficznych zmagań.
Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- "Gwiezdne tarapaty". Na scenie było anielsko, wesoło i magicznie
- Tradycyjne kolędowanie w Dwójce. Jury wybrało zwycięzców
- Dzielnicowi odwiedzili uczniów. Poruszono wiele ważnych tematów
- Panorama Racławicka ostatnim punktem wycieczki. Uczniowie we Wrocławiu
- Pobyt uczniów we Wrocławiu. Drugi dzień zwiedzania
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku
Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić rzeczywistość #osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.
(czytaj więcej)Jakie są długofalowe skutki spożywania alkoholu? Zadbaj o zdrowie
Nowy rok to doskonały moment na podejmowanie wyzwań i wyznaczanie #postanowień. To także idealna okazja, by zastanowić się nad swoim podejściem do picia alkoholu, zrozumieć jego krótko - i długofalowe konsekwencje, a także rozważyć korzyści płynące z ograniczenia spożycia lub zrezygnowania z alkoholu.
(czytaj więcej)10 lat z Kartą Dużej Rodziny. Kto może korzystać ze zniżek?
Dzięki Karcie Dużej Rodziny już od 10 lat rodziny #wielodzietne mogą korzystać z bogatego systemu zniżek i ulg w wielu miejscach w całej Polsce – zarówno w podmiotach publicznych, jak i prywatnych firmach. Gdzie znaleźć listę partnerów? Komu przysługuje taka karta?
(czytaj więcej)