Dziś mamy 16 października 2024, środa, imieniny obchodzą:

08 października 2024

Miłe złego początki. Czarni nie poradzili sobie z Gryfem

Na boisku w Wojnowie doszło do jednego z najciekawszych spotkań# tego sezonu w rozgrywkach piłkarskich B – klasy w grupie III. Drugi zespół Gryfu Sicienko zmierzył się bowiem z Czarnymi Nakło, którzy od początku rozgrywek imponowali formą.

Czarni Nakło bardzo dobrze rozpoczęli nowy sezon na poziomie piłkarskiej B – klasy. Piłkarze nie mogli przy tym narzekać na terminarz, bowiem poza starciem z Iskrą Zamość – Rynarzewo nie mieli okazji zmierzyć się z przeciwnikiem z górnych rejonów tabeli. I choć obecnie zespół z Zamościa zajmuję pozycję poniżej tego poziomu, to do meczu z nakielskim zespołem w 4. kolejce gier przystępował z dwoma zwycięstwami na koncie i czołową pozycją w grupie III. Nic dziwnego zatem, że Czarni okupowali pozycję wicelidera tabeli i w kilku meczach urządzili sobie festiwal strzelecki. Mecz w Wojnowie jednak na taki się nie zapowiadał, choć Gryf od początku sezonu nieco zawodził oczekiwania. Był to zespół, który miał prawo myśleć o tym, żeby rywalizować o awans do A – klasy, a już w pierwszych kolejkach zaliczył kilka wpadek. Mecz z Czarnymi potraktowano jednak bardzo prestiżowo i od pierwszego gwizdka gra była wyrównana i zacięta. Piłkarze nie odpuszczali w walce o piłkę więc sędziowie mieli sporo pracy. Nieco lepiej pod kątem dyspozycji prezentowali się gospodarze, którzy jednak mieli problemy w ostatniej fazie akcji. Czarni nie przypominali zespołu z poprzednich meczów, a nie bez znaczenia był brak w ataku Kamila Wisiorka, który narzekał na uraz, więc w pierwszy składzie zastąpił go Kacper Borowicki. I choć próbował „szarpać” z przodu to jednak zastąpić dużo bardziej doświadczonego kolegi nie był w stanie. Pomimo tego, to jednak goście wyszli jako pierwsi na prowadzenie. W 38. minucie znakomicie z rzutu wolnego przymierzył Krystian Born i miejscowy bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Choć w tej sytuacji nakielskiemu zawodnikowi pomógł nieco słupek. Podrażnieni takim obrotem spraw piłkarze Gryfu rzucili się do ataku i powinni co najmniej doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystali trzech znakomitych na to okazji. Przyjezdni mogli mówić o bardzo dużym szczęściu, które jednak skończyło się w drugiej połowie meczu.

Początek tej części gry należał do nakielskich zawodników, którzy mieli bardzo dobre okazję na podwyższenie swojego prowadzenie. W żadnych z tych przypadków nie byli w stanie po raz drugi pokonać golkipera Gryfu. Niewykorzystane sytuację się zemściły. Gospodarze pomiędzy 63 a 65 minutą wyprowadzili dwa skuteczne ciosy i przewaga była po ich stronie. Po nieco ponad 10 minutach dołożyli kolejne trafienie i byli na dobrej drodze, żeby przerwać zwycięski marsz zespołu gości. Czarni się posypali i w pewnym momencie zaczęły pojawiać się proste błędy, które kończyły się utratą kolejnych bramek. Ostatnie 10 minut gry przyniosło sporo emocji, ale przyjezdni nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Gospodarze natomiast potwierdzili swoje przedsezonowe aspirację i w meczu faworytów do awansu z tej grupy pewnie pokonali nakielski zespół, 5:2.

Czarni w Wojnowie mocno rozczarowali, a jednocześnie pokazali, że są drużyną do pokonania. Gryf sięgnął jednak po posiłki z pierwszego zespołu, więc czy to było tylko jednorazowe potknięcie nakielskich piłkarzy pokażą nadchodzące mecze.

Gryf II Sicienko – Czarni Nakło 5:2 (0:1)

Bramki dla Czarnych: Krystian Born, Axel Megger