Pieniądze dla klubów sportowych. Trwa nabór wniosków

fot. Mikołaj Kuras
Aż dwa miliony złotych przeznaczono dotacje # dla klubów sportowych z regionu w ramach realizacji projektu ,,Kujawy Pomorze Team”. O wsparcie mogą starać się kluby, szkolące zawodników strategicznych dyscyplinach sportowych w województwie, takich jak kajakarstwo, kolarstwo, lekka atletyka oraz wioślarstwo. Termin naboru wniosków upływa 28 marca.
– Nasz program Kujawy Pomorze Team adresujemy do klubów sportowych szkolących młodych kajakarzy, kolarzy, wioślarzy i lekkoatletów. To cztery dyscypliny, w których zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego odnoszą największe sukcesy. Zależy nam, aby wysokie wyniki juniorów przełożyły się na osiągniecia i medale w sporcie seniorskim – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Projekt ,,Kujawy Pomorze Team” ma wspierać osiąganie wyższych wyników przez zawodników klubów sportowych działających w województwie. Dotacja może zostać przyznana na zadania jednoroczne i zostać wykorzystana na szkolenie zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: junior i młodzieżowiec. Klub może przeznaczyć wsparcie na:
- realizację programów szkolenia sportowego,
- zakup sprzętu sportowego (o wartości jednostkowej poniżej 10 tysięcy złotych),
- pokrycie kosztów organizacji zawodów sportowych bądź uczestnictwa w takich zawodach,
- sfinansowanie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkoleniowych.
Uwzględniając specyfikę generowania kosztów przez poszczególne dyscypliny sportowe, zaplanowano następujący podział puli środków w ramach projektu:
kolarstwo-750 tys. złotych,
wioślarstwo-500 tys. złotych,
kajakarstwo – 500 tys. złotych,
lekka atletyka – 250 tys. złotych.
Oferty należy składać do 28 marca wyłącznie wersji elektronicznej na adres punkt.informacyjny@kujawsko-pomorskie.pl.
materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
Dodaj komentarz
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Zenon - mały złośliwiec, w dniu 20-03-2025 10:57:45 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!