Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

19 marca 2025

Pieniądze dla klubów sportowych. Trwa nabór wniosków

fot. Mikołaj Kuras

fot. Mikołaj Kuras

Aż dwa miliony złotych przeznaczono dotacje # dla klubów sportowych z regionu w ramach realizacji projektu ,,Kujawy Pomorze Team”. O wsparcie mogą starać się kluby, szkolące zawodników strategicznych dyscyplinach sportowych w województwie, takich jak kajakarstwo, kolarstwo, lekka atletyka oraz wioślarstwo. Termin naboru wniosków upływa 28 marca.

– Nasz program Kujawy Pomorze Team adresujemy do klubów sportowych szkolących młodych kajakarzy, kolarzy, wioślarzy i lekkoatletów. To cztery dyscypliny, w których zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego odnoszą największe sukcesy. Zależy nam, aby wysokie wyniki juniorów przełożyły się na osiągniecia i medale w sporcie seniorskim – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt ,,Kujawy Pomorze Team” ma wspierać osiąganie wyższych wyników przez zawodników klubów sportowych działających w województwie. Dotacja może zostać przyznana na zadania jednoroczne i zostać wykorzystana na szkolenie zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: junior i młodzieżowiec. Klub może przeznaczyć wsparcie na:

  • realizację programów szkolenia sportowego,
  • zakup sprzętu sportowego (o wartości jednostkowej poniżej 10 tysięcy złotych),
  • pokrycie kosztów organizacji zawodów sportowych bądź uczestnictwa w takich zawodach,
  • sfinansowanie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkoleniowych.

Uwzględniając specyfikę generowania kosztów przez poszczególne dyscypliny sportowe, zaplanowano następujący podział puli środków w ramach projektu:

kolarstwo-750 tys. złotych,
wioślarstwo-500 tys. złotych,
kajakarstwo – 500 tys. złotych,
lekka atletyka – 250 tys. złotych.

Oferty należy składać do 28 marca wyłącznie wersji elektronicznej na adres punkt.informacyjny@kujawsko-pomorskie.pl.

materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (11)

    Zenon - mały złośliwiec, w dniu 20-03-2025 10:57:45 napisał:

    a co tam u Kacperka? Jakaś cisza nastała.. Koniec Końców dobrze, że teraz wyszło szydło z worka zanim postawili Kacprowi pomnik na środku rynku

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rejestracja BDO
500PLN
Budowa hal
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)