Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Za zamkniętymi drzwiami. Sprawa jest w toku

fot. freepik

fot. freepik

Sąd Rejonowy #w Wągrowcu rozpatruje sprawę oskarżonego o znęcanie nad dziećmi małżeństwa P. Prowadzili oni rodzinę zastępczą w Trzeciewnicy, a następnie w Łęgowie w pow. wągrowieckim.

W maju br. służby zainterweniowały w sprawie możliwego znęcania się nad dziećmi, umieszczonymi w rodzinie zastępczej. Prowadziła ją 49-letnia Anna P. jej 58-letni mąż Piotr P. Rodzina ta, najpierw opiekowała się dziećmi w Trzeciewnicy, a następnie w Łęgowie, w powiecie wągrowieckim. To służby z tego powiatu zainterweniowały, kiedy zauważono niepokojące obrażenia na ciele jednego z dzieci. Odebrano wszystkich podopiecznych i umieszczono w innej pieczy zastępczej. Anna i Piotr P. zostali aresztowani, a prokuratura rejonowa w Wągrowcu przedstawiła im zarzuty. Wystosowany został także wobec nich akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Wągrowcu. Anna i Piotr P. zostali oskarżeni z kilku artykułów kodeksu karnego. Mówią one o znęcaniu, średnim i lekkim uszczerbkiem na zdrowiu, narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo. Za te czyny może im grozić nawet pięć lat pozbawienia wolności. Wiemy, że sprawa przeciwko małżeństwu już się toczy, ale niemożliwy jest udział w rozprawach. – Postanowieniem z dnia 27 listopada sąd wyłączył jawność rozprawy w całości – przekazała wiceprezes Sądu Rejonowego w Wągrowcu Agnieszka Węgorek. O wyroku sądu będziemy informować.

Źródło:  

Oceń artykuł: 9 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 18 (18)

  lok, w dniu 10-12-2023 16:35:02 napisał:

  a jeśli chodzi o PCPR w Nakle, który nadzorował tą rodzinę to coś się dzieje? Co z tzw. kierownictwem PCPR - u - jakąś odpowiedzialność ma?

  odpowiedz

  • 10 (12)

  matylda, w dniu 10-12-2023 17:06:52 napisał:

  PCPR w nakle to jedna wielka sciema nic nie robia tlyko udaja czlowiek jest dla nich intruzem

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Kasa, w dniu 10-12-2023 18:23:11 napisał:

  Podpowiadamy...proszę spróbować samemu być rodzina zastępczą z dziećmi z rodzin,,,,,

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Maria, w dniu 10-12-2023 19:54:45 napisał:

  Najlepiej nabrać dzieci żeby kasa w portfelu się zgadzała ….ale wychować tyle dzieci z „problemami „ najlepiej ręka …

  odpowiedz

  • 6 (6)

  rodzina , w dniu 11-12-2023 09:46:37 napisał:

  Czy ta rodzina zastępcza miała należyte wsparcie z PCPR w Nakle? Patrząc jak tam taktuje się rodziny zastępcze wątpię w wywiązywanie się tej instytucji z nałożonych obowiązków. PCPR w Nakle charakteryzuje działanie na tzw. alibi i nic więcej. Klimat wobec rodzin zastępczych jest fatalny. Zgłaszane problemy nie są rozwiązywane. Tylko kłody pod nogi potrafią podkładać.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Karolina, w dniu 11-12-2023 15:23:49 napisał:

  Jaka jest kwota na jedno dziecko,jak jest sprawdzana rodzina.i Jaka jest rola PCPR.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)