Zagadka Tenora - Kochanka czy Żona? Sala pękała w szwach!
fot. MM
6 listopada w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyło się unikatowe show #pełne światowych przebojów i dobrego humoru. Operetka pt. "Zagadka Tenora Kochanka czy Żona" zachwyciła nakielską publiczność, która wypełniła salę aż po same brzegi!
Przed widownią wystąpili tego dnia: Dorota Ritz (sopran), Paweł Wisnar (tenor), Barbara Kaczyńska (mezzosopran) oraz dr Piotr Żukowski (fortepian). Zachwycające kreacje, wirtuozeria, piękny śpiew i zabawne dialogi ukazały różne, niekiedy komiczne, a czasem kosmiczne relacje damsko-męskie w operetkowo-musicalowym wydaniu, gwarantując przy tym niezapomniane przeżycia każdemu, kto zdecydował się wziąć udział w wydarzeniu.
Galeria
Czytaj również
- "Nakielanki" zaśpiewały w Cafe Emilia. Kameralna atmosfera
- Patriotyczne warsztaty w NOK-u. Dzieci prezentowały swoje umiejętności
- Widowiskowa kąpiel w Wąsoszu. Radosne morsowanie w duchu patriotyzmu
- Grzybobranie zakończone sukcesem. Wspólna wyprawa do lasu
- O regionalnych smakach i tradycjach. Trzy wykłady i degustacja
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Pare, w dniu 08-11-2024 15:28:48 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!