Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2024

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

fot. KPUW

fot. KPUW

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

W związku ze wzmożonym ruchem wakacyjnym Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Bydgoszczy wraz innymi służbami, przy wsparciu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, zorganizował piknik i akcję prewencyjną pn.: "Bezpieczne wakacje".

Dla najmłodszych przygotowanych zostało wiele atrakcji, które umilały im czas w oczekiwaniu na sprawdzenie ich autokaru.

W pikniku brał udział Wicewojewoda Michał Koniuch, który podczas briefiengu prasowego podkreślił jak ważny jest bezpieczny transport oraz życzył wszystkim podróżującym na wakacje mile spędzonego czasu.

W akcję włączyły się: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy, Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

Źródło: KPUW

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Opiekun klasy, w dniu 23-06-2024 16:05:59 napisał:

  Takie mobilne stacje kontroli które ma na wyposażeniu ITD,powinny być w każdym dużym mieście powiatowym .Kilka takich urządzeń na województwo to jest kropla w morzu.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 23-06-2024 16:22:48 napisał:

  Takie kontrolę nie tylko w wakacje wyrywkowo przez cały rok powinny się odbywać.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Praca na wysokości
60PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zadaj pytanie
40PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)