Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 grudnia 2024

Biskup odwiedził świąteczny jarmark. Nie zabrakło życzeń

fot. Wiesław Kajdasz

fot. Wiesław Kajdasz

„Doświadczenia Bożej miłości, odbudowania więzi i radości #we wspólnocie, a także zdolności do przebaczania sobie” – życzył mieszkańcom miasta, uczestnikom Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego bp Krzysztof Włodarczyk.

 

Ordynariusz diecezji, wiceprezydent miasta oraz przewodnicząca rady, skierowali doroczne życzenia świąteczne. – Wigilia jest wyjątkowym, przedziwnym i cudownym czasem. Pan Jezus przyszedł do każdego człowieka, żeby przynieść to, co każdy z nas potrzebuje: pokój, miłość, dobroć, błogosławieństwo, czyli szczęście. I chce powiedzieć każdemu z nas: „Znam cię po imieniu. Nigdy o tobie nie zapomniałem i nigdy nie zapomnę, bo po to przyszedłem” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, dodając, że życzy doświadczenia Bożej miłości, odbudowania więzi, radości bycia we wspólnocie, zdolności do przebaczania.

Fragment Ewangelii odczytał proboszcz parafii katedralnej ks. infułat Stanisław Kotowski. – Mam nadzieję, że przełamiemy się nie tylko symbolicznie opłatkiem, ale w wielu kwestiach, które w tym roku nas trapiły – mówiła przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska. – Życzę dużo spokoju, radości i miłości, żeby ten czas świąteczny był naprawdę piękny – taki, jak sobie państwo wymarzyliście – dodała wiceprezydent Iwona Waszkiewicz.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)