"Bezpieczna DK-10". Policyjna akcja na obszarze czterech powiatów
fot. KPP Nakło
Policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego# KMP w Bydgoszczy, KMP w Toruniu, KPP w Lipnie oraz KPP w Nakle przeprowadzili wspólne działania pn. „Bezpieczna DK-10” . Tego typu akcje nieustannie prowadzone są na całej długości drogi przebiegającej przez województwo kujawsko-pomorskie, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Drogę Krajową nr 10 cechuje bardzo duża ilość zdarzeń drogowych, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość, nieprawidłowy manewr wyprzedzania i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Aby ograniczyć ich ilość, policjanci nieustannie prowadzą działania, eliminując z ruchu kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzających zagrożenie dla siebie i innych uczestników. Mając na uwadze powyższe, w miniony piątek (13.12.24) funkcjonariusze ruchu drogowego z Bydgoszczy, Torunia, Lipna i Nakła przeprowadzili wspólne działania pn. „Bezpieczna DK-10” , w ramach których skontrolowali 167 pojazdów, ujawniając 88 przekroczeń prędkości, zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych oraz 2 prawa jazdy.
Apelujemy o rozwagę, zdrowy rozsądek i wyobraźnię na drodze. Każdy z nas chce bezpiecznie dojechać do celu.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)