Mikołajkowe szaleństwo. Dzień wyczekiwany od dawna
fot. PiMBP w Nakle
W piątek, 6 grudnia #w Ślesinie, miejscowe instytucje: Wiejski Dom Kultury, Biblioteka, Sołtys i Rada Sołecka oraz sponsorzy: Kawczyński Logistics i Polimer Pro Paterek zorganizowały Mikołajki dla dzieci z sołectwa.
Ten dzień, przynoszący wielką radość był z pewnością wyczekiwany od dawna. Do wspólnej zabawy przybyłe dzieci zaprosił DJ Dombek oraz instruktorzy z Nakielskiego Ośrodka Kultury. Przez niemal 2 godziny uśmiech nie schodził z twarzy wszystkich gości. Muzyka i tańce oraz liczne animacje umiliły czas oczekiwania na Św. Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty.
Spotkanie dofinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią.
Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Tradycyjny świąteczny kiermasz. Uroczyste kolędowanie
- Coroczne spotkanie świąteczne. Uroczysty posiłek i wizyta gości
- Niezwykły koncert. Wykonawcy nagrodzeni licznymi brawami
- "Magiczny świat kamieni szlachetnych". Prelegentka opowiadała o opalach
- Niezapomniana przygoda. Nakielscy harcerze w Zakopanem
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)