Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 grudnia 2024

Niezapomniana przygoda. Nakielscy harcerze w Zakopanem

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 13-15 grudnia 2024 roku harcerki i harcerze# z Hufca ZHP Nakło wzięli udział w niezapomnianej przygodzie podczas Betlejemskiego Zlotu w Zakopanem. Urok tatrzańskiej zimy, z jej białym puchem, dodał magii temu wyjątkowemu wydarzeniu, w którym uczestniczyło ponad 3 tysiące harcerzy z niemal wszystkich hufców w Polsce.

 

Hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju „Kochaj czynem” nabrało szczególnego znaczenia w tym malowniczym miejscu. Podczas wieczornego ogniska składane były przyrzeczenia harcerskie, a także nadawane nowe stopnie harcerskie, co podkreślało ducha wspólnoty i braterstwa, który towarzyszył wszystkim uczestnikom.

Nakielscy harcerze nie tylko delektowali się atmosferą zlotu, ale także aktywnie spędzali czas na zaśnieżonych szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wzięli udział w grze terenowej, która dostarczyła im niezapomnianych wrażeń, a wieczorny koncert harcerski był doskonałą okazją do wspólnego śpiewu i radości.

Niedziela przyniosła kolejne emocje. Po mszy, która odbyła się przy Schronisku ZHP na polanie Głodówka, naczelniczka ZHP, hm. Martyna Kownacka, przekazała Światło Betlejemskie – ogień rozpalony w grocie betlejemskiej i przywieziony do Polski przez słowackich skautów. To niezwykłe światło, symbol pokoju i nadziei, harcerze z Hufca ZHP Nakło zabrali ze sobą, aby dzielić się nim w swoich parafiach i instytucjach.

Materiał: Michał Stańczyk / Hufiec ZHP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)