Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 grudnia 2024

Olimpiada wiedzy o bezpieczeństwie. Uczniowie z powiatu w kolejnym etapie

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią#, Rypina, Włocławka, Chełmna i Inowrocławia z Uniwersytetem WSB Merito w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko - Pomorskiego są organizatorami XIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region".

 

XIII Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie

z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół średnich z terenu Województwa Kujawsko Pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Jest to również próbą uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież czuje się odpowiedzialna za ład i porządek w środowisku lokalnym. Uczestnicy przedmiotowego przedsięwzięcia w głównej mierze powinni wykazać się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów dotyczących ładu i porządku publicznego, ale również powinni posiadać wiedzę dotyczącą lokalnych norm prawnych. Olimpiada została podzielona na trzy etapy. I etap (test z wiedzy ogólnej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru ) został przeprowadzony w czwartek, 12 grudnia 2024 roku o godzinie 9:00 w wyznaczonych placówkach miast współorganizatorów. W całym województwie chęć uczestnictwa zadeklarowało 489 uczniów. Na terenie powiatu nakielskiego do testu przystąpiło 22 uczniów i uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią i Zespołu Szkół im. Staszica w Nakle nad Notecią. Test został przeprowadzony w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią. Do kolejnego etapu z naszego powiatu przeszło 4 uczniów.   Koordynatorem regionalnym z ramienia organizatora był st. insp. Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią Dariusz Chróściński.

II etap olimpiady odbędzie się 16 stycznia 2025 roku na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu. Finał został zaplanowany na 28 marca 2025 roku. Zwycięzca olimpiady otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia na dowolnym przez siebie wybranym kierunku studiów na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, natomiast na wszystkich uczestników III etapu czekają atrakcyjne nagrody.

Za pomoc w zorganizowaniu I etapu konkursu Straż Miejska w Nakle nad Notecią pragnie podziękować Pani Lidii Bembnista, Dyrektorce Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)