"Poznaj swoje prawa w pracy". Ekonomiczne zmagania
fot. powierzone
W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica #w Nakle nad Notecią 11 grudnia 2024 r. odbył się etap szkolny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Głównym celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.
Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy (Główny Inspektorat Pracy i okręgowe inspektoraty pracy). Młodzi ekonomiści rozwiązali test. Po sprawdzeniu i ocenie prac komisja szkolna wyłoniła reprezentację Staszica. Szkołę będą reprezentować uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów. W skład zespołu biorącego udział w etapie wojewódzkim weszły następujące osoby: Joanna Stasiak z Technikum Rachunkowości oraz Nikodem Kowalczyk z Technikum Ekonomicznego.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, gratulujemy posiadanej wiedzy, natomiast Joannie i Nikodemowi gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach ekonomicznych zmagań. Do olimpiady uczniów przygotowała: Grażyna Kinderman.
Materiał: Grażyna Kinderman / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle
AutorKA nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Panorama Racławicka ostatnim punktem wycieczki. Uczniowie we Wrocławiu
- Pobyt uczniów we Wrocławiu. Drugi dzień zwiedzania
- Nie żyje Bolesław Kalisz. Przez wiele lat działał w lokalnym samorządzie
- W szkole zapanował wyjątkowy nastrój. Przedstawienie w Dwójce
- "Boże Narodzenie na Krajnie i Pałukach". Zawieszki na choinkę
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)