Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 grudnia 2024

Rozmowy o rozwoju rynku wieprzowiny. Powołano specjalną radę

fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Sekretarz stanu Jacek Czerniak 11 grudnia 2024 r. wziął udział w spotkaniu #z przedstawicielami Polskiej Rady ds. Wieprzowiny (PRdsW). Spotkanie było okazją do rozmowy na temat opracowania strategii dla rynku wieprzowiny.

 

Polska Rada ds. Wieprzowiny

Obecni na spotkaniu przedstawiciele PRdsW poinformowali o wyczerpaniu dotychczasowej formuły jaką była Krajowa Rada Wieprzowiny. Aby wypracować założony wcześniej cel – opracowanie strategii dla rynku wieprzowiny – zdecydowano o powołaniu Polskiej Rady ds. Wieprzowiny.

W jej skład wchodzą reprezentanci: Związku Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej POLPIG, Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej – POLSUS, Polskiego Związku Niezależnych Producentów Świń, Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego – UPEMI, Związku Polskie Mięso oraz Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy.

Najistotniejsze zagadnienia

Przedstawiciele PRds.W wskazali na trzy obszary tematyczne kluczowe dla sektora wieprzowiny, w ramach których należy wypracować rozwiązania ułatwiające rozwój produkcji zwierzęcej: prawo budowlane i ład przestrzenny, ASF oraz dziedzictwo kulturowe wsi. Uczestnicy spotkania uzgodnili, że wypracowaniem tych rozwiązań zajmą się grupy robocze złożone z przedstawicieli PRds.W oraz resortu rolnictwa.

Wnioski

Sekretarz stanu Jacek Czerniak zadeklarował nie tylko wsparcie ze strony przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas przygotowania strategii dla rynku wieprzowiny, lecz także ze strony właściwych merytorycznie pracowników Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 7 (7)

    Rolnik, w dniu 16-12-2024 14:32:28 napisał:

    Wszystko jest na wyczerpaniu, nowe likwiduje wszystko co Polskie. Jak wszystko funkcjonowało dobrze to spotkania co by tu jeszcze spieprzyć.

    odpowiedz

    • -3 (3)

    LoveNotEat, w dniu 16-12-2024 17:39:52 napisał:

    To nie czasy naszych pradziadów, żeby świnki rżnąć by przeżyć. Zostawcie zwierzęta w spokoju.

    odpowiedz

    • 4 (4)

    Ja, w dniu 16-12-2024 20:43:15 napisał:

    Do Rolnik .Trzeba pogonić to coś co niszczy nasze Polskie rolnictwo .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)