Innowacyjny szkolny projekt. Czas na podsumowanie

fot. powierzone
W dniu 12 marca 2025 roku, w # Kutnie miało miejsce podsumowanie kolejnej edycji innowacyjnego projektu międzyszkolnego, w którym brała udział młodzież, kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali ze szkół z Nakła nad Notecią, Kutna, Skierniewic i Łodzi.
Jednodniowe spotkanie w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Dr A. Troczewskiego w Kutnie miało na celu międzyszkolną integrację oraz wymianę doświadczeń na tematy dotyczące rozwoju, modernizacji i obecnego wykorzystania szybkich kolei w wybranych krajach. Młodzież prezentowała efekty pracy na temat taboru i połączeń kolejowych Arabii Saudyjskiej, Japonii i Chin, Włoch, Hiszpanii, Francji oraz Niemiec w porównaniu z rozwojem szybkiej kolei w Polsce. Na zakończenie prezentacji wywiązała się ciekawa dyskusja na temat faktycznego stanu polskiej kolei.
Całość przedsięwzięcia uświetniło zwiedzanie Kutna – miasta nie tylko znanego z węzła kolejowego Polski, ale też miasta róż. Młodzież kutnowska, pod przewodnictwem swojego nauczyciela, oprowadziła nas po mieście szlakiem różanym.
W trakcie pobytu, wszyscy uczniowie mieli też możliwość zwiedzić szkołę partnerską, zjeść przepyszny obiad oraz przygotowane, przez uczniów tej placówki, słodkości.
Na zakończenie, jak co roku, rozdane zostały dyplomy i drobne upominki, a kolejny finał planowany jest za rok, tym razem w naszej ZSETH.
Już dziś zachęcamy chętnych uczniów klas II i III i IV do współpracy w kolejnym projekcie, mającym na celu rozwijanie zainteresowań technika eksploatacji portów i terminali.
materiał: Michał Swoboda
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria








Czytaj również
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)