Sprzeciw mieszkańców na zebraniu. Mają złe doświadczenia

fot. KP
Większość przybyłych na # zebrane wiejskie mieszkańców sołectwa Chrząstowo opowiedziało się przeciw opracowaniu planu miejscowego w którym ujęta byłaby budowa wiatraków.
Zebranie sołectwa Chrząstowo zwołano w czwartek (13 marca) w świetlicy wiejskiej. Przybyło na nie 30 mieszkańców sołectwa. Zebranie prowadziła sołtys sołectwa Chrząstowo Ewa Kelm. Wśród zaproszonych gości był m.in. burmistrz Nakła Sławomir Napierała oraz gminni radni.
Na początku spotkanie, sołtys Kelm złożyła sprawozdanie ze swej działalności.
Najważniejszym powodem zwołania zebrania było poznanie opinii mieszkańców nt. ewentualnego sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w którym ujęte by były miejsca pod budowę wiatraków. Wniosek o budowę wiatraków złożyła spółka z o.o. Pve Development z Białych Błot. Burmistrz Napierała podkreślił, że nie są to formalne konsultacje, bo takie przewiduje prawo przy opracowaniu planu. Burmistrz chce poznać wcześniej opinię mieszkańców, czy zlecenie opracowania takiego planu jest zasadne (by nie wyrzucać pieniędzy „w błoto”).
Przedstawiciel firmy, która chce budować wiatraki przekonywał do tego projektu podkreślając korzyści dla mieszkańców (zakup udziałów prokonsumenckich z wytwarzanej energii) oraz dla gminy – wpływy podatkowe od budowli (wiatraków).
Mieszkańcy podkreślili, że mają złe doświadczenia z wiatrakami budowanymi wcześniej (generują hałas). – Nie chcemy kolejnych wiatraków – mówili.
Przeprowadzono głosowanie za przygotowaniem planu w którym mogłyby się znaleźć wiatraki. Za opowiedziało się 5 osób, 19 było przeciwnych, a 4 wstrzymały się od głosowania.
Burmistrz Napierała opowiedział o specyfice systemu odbioru odpadów komunalnych. Niestety, koszty obsługi systemu systematycznie rosną.
Poruszono kilka ważnych spraw dla sołectwa w tym zaapelowano o postawienie lustra przy drodze wojewódzkiej nr 241.
Galeria






















Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
Rozum, w dniu 14-03-2025 15:31:38 napisał:
odpowiedz
Fun wodza, w dniu 14-03-2025 15:34:33 napisał:
odpowiedz
Prąd , w dniu 15-03-2025 08:48:01 napisał:
odpowiedz
to prawda, w dniu 15-03-2025 08:55:36 napisał:
odpowiedz
szach, w dniu 16-03-2025 18:34:46 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!