Strażacy usuwali skutki wiatru. Wzywani nie tylko do połamanych drzew
fot. OSP Mieczkowo
W ostatnich dniach silny wiatr był przyczyną wielu interwencji straży pożarnej #w regionie. W naszym powiecie również dał o sobie znać.
Zapowiadana na poniedziałek zmiana pogody dla regionu sprawdziła się. Od samego rana na terenie powiatu nakielskiego wiał silny wiatr i padał intensywny deszcz. Wiatr osiągał prędkość do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. We wtorek rano zaczął stopniowo słabnąć.
Poniedziałkowy wiar na terenie naszego powiatu nie wyrządził większych szkód. Nie obyło się jednak bez interwencji. Strażacy otrzymali kilka zgłoszeń. - Działania związane z usuwaniem połamanych drzew lub konarów prowadzone były w Kcyni, Smoguleckiej Wsi, Radziczu i Gorzeniu. W Wyrzy uszkodzeniu uległa linia energetyczna - poinformował mł. bryg. Paweł Przybylski p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.
W związku ze skutkami silnego wiatru strażacy prowadzili także dwa inne, nietypowe działania. Zapewnili dwóm mieszkańcom powiatu zasilanie aparatury niezbędnej do utrzymania życia. - Pomoc ta udzielona została na terenie gmin Szubin i Mrocza, gdzie doszło do awarii prądu - przekazał mł. bryg. Przybylski.
fot. OSP Sadki
fot. OSP Mieczkowo
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!