Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego. Filip Marynowicz laureatem
fot. powierzone
3 grudnia 2024 roku w siedzibie IX Liceum Ogólnokształcącego# im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy odbył się finał IX Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.
W tegorocznej edycji, która cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, wzięło udział prawie 3000 uczniów z 63 szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Po serii wymagających eliminacji szkolnych i regionalnych do ścisłego finału zakwalifikowało się 14 najlepszych uczestników. Wśród nich znalazł się Filip Marynowicz, uczeń klasy trzeciej angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego i. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, który zdobył zaszczytne czwarte miejsce.
Finał konkursu składał się z dwóch części. Każdy finalista przygotowywał prezentację na wybrany przez siebie temat z listy ogólnych zagadnień, a następnie uczestniczył w rozmowie z Jury. W komisji zasiadali wybitni wykładowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, co dodatkowo podkreśla wysoki poziom merytoryczny konkursu.
Filip zaprezentował temat dotyczący wpływu brytyjskiego imperializmu na skolonizowane kraje. Jego wystąpienie było nie tylko doskonale przygotowane pod względem językowym, ale również wyróżniało się głęboką analizą historyczną.
Gratulujemy Filipowi wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w nauce i rozwijaniu pasji!
Opiekun: Anita Krzyżanowska / I LO w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Panorama Racławicka ostatnim punktem wycieczki. Uczniowie we Wrocławiu
- Pobyt uczniów we Wrocławiu. Drugi dzień zwiedzania
- Nie żyje Bolesław Kalisz. Przez wiele lat działał w lokalnym samorządzie
- W szkole zapanował wyjątkowy nastrój. Przedstawienie w Dwójce
- "Boże Narodzenie na Krajnie i Pałukach". Zawieszki na choinkę
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)