Wycieczka do zachodnich sąsiadów. Uczniowie zwiedzali Berlin
fot. powierzone
W dniu 12.12.2024r. odbyła się szkolna wycieczka do zachodnich sąsiadów#, na której młodzież ze Staszica miała okazję poznać stolicę Niemiec - Berlin.
W tym dniu poznaliśmy historię i kulturę wybranych miejsc, spacerując ulicami Berlina. Zaczynając od Postdamer Platz, Sony Center, Pomniku Ofiar Holokaustu, czy też Reichstagu, kończąc na Bramie Brandenburskiej.
Następnie udaliśmy się na Alexanderplatz, na którym odwiedziliśmy stoiska i budki jarmarku świątecznego. Mogliśmy spróbować lokalnej kuchni, degustować słodkie przekąski oraz zakupić pamiątki. Atmosfera i klimat jarmarków zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wieczorem uśmiechnięci i pozytywnie zmęczeni wsiedliśmy w autokary i ruszyliśmy do Polski.
Opiekunami wyjazdu byli: Pan Dariusz Jan Betscher, Pani Justyna Jamnik - Bojewska, Pan Krzysztof Borus oraz Pan Karol Lizak.
Materiał: Karol Lizak / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Panorama Racławicka ostatnim punktem wycieczki. Uczniowie we Wrocławiu
- Pobyt uczniów we Wrocławiu. Drugi dzień zwiedzania
- Nie żyje Bolesław Kalisz. Przez wiele lat działał w lokalnym samorządzie
- W szkole zapanował wyjątkowy nastrój. Przedstawienie w Dwójce
- "Boże Narodzenie na Krajnie i Pałukach". Zawieszki na choinkę
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)