Zajecia pozalekcyjne. Podsumowanie projektu ekonomicznego w Staszicu
fot. powierzone
W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle #nad Notecią, w dniu 20 grudnia 2024r. został podsumowany projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. Obchody Roku Edukacji Ekonomicznej w Staszicu.
Głównym celem projektu było kształtowanie kluczowych kompetencji w zakresie ekonomii wśród uczniów uczących się w technikum ekonomicznym i technikum rachunkowości. Jednym z założeń projektu było osiągnięcie sukcesów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, między innymi w: Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej i konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”. Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, w trakcie podsumowania, otrzymali nagrody rzeczowe sfinansowane przez Powiat Nakielski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów następującym uczniom: Natalii Kowalskiej 2c, Joannie Stasiak 3c, Weronice Pokojskiej 3c, Kai Eszer 3c, Krystianowi Kwaśniewskiemu 4c i Nikodemowi Kowalczykowi 3c.
Koordynatorami projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. Obchody Roku Edukacji Ekonomicznej w Staszicu współfinansowanego przez Powiat Nakielski są: Grażyna Kinderman i Justyna Jamnik-Bojewska.
Materiał: Grażyna Kinderman / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Panorama Racławicka ostatnim punktem wycieczki. Uczniowie we Wrocławiu
- Pobyt uczniów we Wrocławiu. Drugi dzień zwiedzania
- Nie żyje Bolesław Kalisz. Przez wiele lat działał w lokalnym samorządzie
- W szkole zapanował wyjątkowy nastrój. Przedstawienie w Dwójce
- "Boże Narodzenie na Krajnie i Pałukach". Zawieszki na choinkę
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)