Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

KAS skontrolowała jedną ze spółek. Firmy wpłaciły zaległy podatek

fot. wikipedia.pl (Mateuszgdynia)

fot. wikipedia.pl (Mateuszgdynia)

Pracownicy KAS z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu #ustalili podczas kontroli jednej ze spółek, że podatnik obniżył kwoty należnego podatku VAT posługując się tzw. fikcyjnymi fakturami, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji gospodarczych.

W wyniku podjęcia kontroli u niektórych kontrahentów spółki, a także skierowania do pozostałej części kontrahentów pism z zapytaniami o wybrane szczegóły transakcji z kontrolowaną spółką, 18 jej partnerów handlowych usunęło z ewidencji VAT faktury, na których jako wystawca figurowała ww. spółka.

Firmy zgodziły się z wynikami kontroli, złożyły korekty deklaracji i wpłaciły blisko 1,5 mln zł zaległego podatku.

***

Typowanie podmiotów do kontroli opiera się na podstawie analizy ryzyka. Nasi pracownicy kontrolują tylko wytypowane podmioty, co do których istnieje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości. Uprawnienia, jakie posiada KAS, w połączeniu z systemami informatycznymi oraz narzędziami analitycznymi, dają możliwość zebrania lepszego materiału dowodowego, co skutkuje wyższą skutecznością kontroli.

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (8)

    Zdziś, w dniu 09-12-2023 10:12:10 napisał:

    Imię i nazwisko tego cwaniaka? Wszyscy płacą uczciwie podatki a ta ginda kombinuje..Pewnie wyborca PO. Trzeba mu może ucho wykręcić porządnie....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)