Koncert Mikołajkowy w bibliotece. Widownia oklaskiwała muzyków
fot. MM
7 grudnia w budynku Powiatowej i Miejskiej# Biblioteki Publicznej w Nakle przy ul. Bartkowskiego odbył się tradycyjny Koncert Mikołajkowy.
Mieszkańcy Nakła i okolicznych miejscowości zostali powitani przez dyrektora nakielskiej biblioteki Mariusza Skoczka oraz przewodniczącego Samorządu Mieszkańców nr 3 w Nakle Łukasza Przykłockiego, którzy zaprosili przy tym wszystkich przybyłych na prawdziwą muzyczną ucztę.
Przed nakielską publicznością wystąpili tego wieczoru bydgoscy muzycy, m.in. studenci pierwszego roku Akademii Muzycznej. Widownia była wprost oczarowana koncertem i raz po raz nagradzała artystów gromkimi brawami.
Za organizację wydarzenia odpowiadali: Powiatowa i Miejska Biblioteka w Nakle, Samorząd Mieszkańców nr 3 w Nakle oraz Fundacja "Salus Homini".
Galeria
Czytaj również
- Tradycyjny świąteczny kiermasz. Uroczyste kolędowanie
- Coroczne spotkanie świąteczne. Uroczysty posiłek i wizyta gości
- Niezwykły koncert. Wykonawcy nagrodzeni licznymi brawami
- "Magiczny świat kamieni szlachetnych". Prelegentka opowiadała o opalach
- Niezapomniana przygoda. Nakielscy harcerze w Zakopanem
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Kwaśniewska , w dniu 08-12-2023 10:42:44 napisał:
odpowiedz
Anonim, w dniu 08-12-2023 11:20:25 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!