Konwent Wójtów Województwa. Spotkanie w Zamku Bierzgłowskim
fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl
W Zamku Bierzgłowskim #w powiecie toruńskim obraduje dziś (20 września) Konwent Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród omawianych tematów m.in. aktualne konkursy o dofinansowanie projektów w ramach naszego programu regionalnego perspektywy 2021-2027. W posiedzeniu uczestniczy marszałek Piotr Całbecki.
- Do dyspozycji lokalnych społeczności i lokalnych organizacji oddajemy jedną czwartą budżetu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Jestem przekonany, że te pieniądze zostaną właściwie zainwestowane. Upewnia mnie w tym m.in. zaangażowanie samorządów lokalnych w budowanie programu i generalnie strategii rozwojowej regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Gośćmi wójtów z całego regionu są dziś także przedstawiciele administracji rządowej oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, który wspiera rządowy program inwestycyjny w ramach Polskiego Ładu. Z porządku obrad wynika, że debata będzie się koncentrowała wokół środków zewnętrznych – poza naszym programem regionalnym Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza i funduszami uruchamiany przez BGK chodzi o pieniądze Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - po które mogą sięgnąć gminy dla sfinansowania ważnych dla lokalnych społeczności inwestycji.
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Galeria
Czytaj również
- Homilia biskupa Włodarczyka. "Dzieci gwarantują ciągłość rodu"
- Do Wigilii zasiadło blisko 160 osób. Spotkanie dla ubogich i samotnych
- Jak zdrowo przeżyć święta? Ważne przerwy między posiłkami
- "Podnosimy jakość". Nowy sprzęt trafił do ratowników
- Spędzasz święta poza domem? Zabezpiecz swoje mieszkanie
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Agata, w dniu 20-09-2023 22:51:34 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!