Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 września 2023

Konwent Wójtów Województwa. Spotkanie w Zamku Bierzgłowskim

fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

W Zamku Bierzgłowskim #w powiecie toruńskim obraduje dziś (20 września) Konwent Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród omawianych tematów m.in. aktualne konkursy o dofinansowanie projektów w ramach naszego programu regionalnego perspektywy 2021-2027. W posiedzeniu uczestniczy marszałek Piotr Całbecki.

- Do dyspozycji lokalnych społeczności i lokalnych organizacji oddajemy jedną czwartą budżetu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Jestem przekonany, że te pieniądze zostaną właściwie zainwestowane. Upewnia mnie w tym m.in. zaangażowanie samorządów lokalnych w budowanie programu i generalnie strategii rozwojowej regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Gośćmi wójtów z całego regionu są dziś także przedstawiciele administracji rządowej oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, który wspiera rządowy program inwestycyjny w ramach Polskiego Ładu. Z porządku obrad wynika, że debata będzie się koncentrowała wokół środków zewnętrznych – poza naszym programem regionalnym Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza i funduszami uruchamiany przez BGK chodzi o pieniądze Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - po które mogą sięgnąć gminy dla sfinansowania ważnych dla lokalnych społeczności inwestycji.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 7 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Agata, w dniu 20-09-2023 22:51:34 napisał:

    Gdzie byłeś włodarzu ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Praca na wysokości
60PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)