Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

16 marca 2025

Maszerowali po bezdrożach. Pogoda była wprost idealna

fot. pow.

fot. pow.

15.03 (sobota) odbył się marsz na którym uczestnicy grupy ,,Po bezdrożach " mieli do przejścia 30 albo 60 km.

Na miejscu startu stawiło się 14 chętnych. Pogoda był wprost idealna. Słoneczko świeciło, było bezwietrznie a temperatura parę stopni powyżej zera. Marsz odbywał się po leśnych duktach. Po przejściu 30 km na zmęczonych wędrowców w świetlicy wiejskiej w Polichnie, czekała pyszna grochówka zrobiona przez panią Sołtys Polichna. Na deser pyszne ciasta zrobione przez panie z lokalnego KGW Lawendowa Dolina. Na kolejne 30 km zdecydowało się 6 osób. Końcówka marszu odbywała się już po zmroku, ale wszyscy szczęśliwie dotarli do celu. Był to najdłuższy marsz zorganizowany przez grupę Po bezdrożach.

Dziękuję pani sołtys Polichna za udostępnienie świetlicy na krótką przerwę a KGW Lawendowa Dolina za pyszne słodkości.

Do zobaczenia na kolejnych wędrówkach.

Materiał: Maciej Boinski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)