Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 września 2023

Mieszkańcy Olszewki na zebraniu. Fundusz wsi podzielony

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Olszewki spotkali się #niedawno, aby podzielić pieniądze z funduszu sołeckiego przeznaczone dla tego sołectwa w przyszłym roku.

W dniu 22 sierpnia w Olszewce odbyło się spotkanie z mieszkańcami sołectwa Olszewka. Wzięło z nim udział 30 mieszkańców. Głównym tematem był oczywiście podział funduszu sołeckiego na 2024 rok. Sołtys Ryszard Kubiak wraz z radą sołecką zaproponowali, aby pieniądze z funduszu sołeckiego zostały przekazane na cztery zadania. Olszewka ma do dyspozycji na przyszły rok niecałe 44 tys. zł. Obecni na zebraniu mieszkańcy jednogłośnie przystali na propozycję sołtysa oraz rady sołeckiej i przyjęli zaproponowany podział pieniędzy. Zdecydowano, że najwięcej, bo 34 tys. zł ma zostać przeznaczone na wykup działki pod budowę świetlicy wiejskiej. – Nie znamy jeszcze lokalizacji – poinformował sołtys Ryszard Kubiak. Na utrzymanie zieleni oraz jej zakup planowane jest ponad 6 tys. zł. Do dyspozycji mieszkańców w przyszłym roku, na zadania związane z upowszechnianiem kultury zaplanowano kwotę 3,5 tys. zł.

Wniosek o lampę i drogę

Spotkanie było okazją do poruszenia ważnych dla mieszkańców spraw. Zgłosili oni potrzebę postawienia lampy przed posesją nr 5 oraz remontu drogi przebiegającej obok tej posesji. Zdecydowano, że te przedsięwzięcia zostaną złożone w formie wniosków do budżetu gminy na przyszły rok. Ważną sprawą dla mieszkańców Olszewki jest poprawa stanu drogi powiatowej, która przebiega przez tę miejscowość. – Zrezygnowaliśmy z informowania o konieczności remontu drogi powiatowej Zabartowo - Nakło, co robimy od 7 lat. Obecna na zebraniu radna powiatowa Rozalia Wencel poinformowała, że starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie do remontu tej drogi na odcinku od obwodnicy do Dębowa przez Olszewkę z rządowego programu. Dopytałem i taki wniosek jest złożony do urzędu marszałkowskiego – przekazał sołtys Kubiak. Czy powiat otrzyma dofinansowanie i wyremontuje w końcu tę drogę w ramach ósmej edycji rządowego programu Polski Ład, okaże się po ogłoszeniu wyników naboru.

Źródło:  

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (14)

  Jareeek, w dniu 30-09-2023 18:53:04 napisał:

  kubiok wygląda jak menel lol

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Knab, w dniu 30-09-2023 19:21:06 napisał:

  To nie aparycja świadczy o wartości człowieka Jareeek.

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Roman, w dniu 30-09-2023 22:25:27 napisał:

  Na zabraniu?z pedalem ktory maluje sobie usta?olszewka....dajcie spokoj...

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Adek, w dniu 01-10-2023 00:06:31 napisał:

  Ta wioska i tak upada wymiera młodzi uciekają wyjeżdżaj tu nie ma nic nawet komunikacji nie ma jak dojechać do pracy lekarza itp emeryci nie długo tez wygina dla kogo ma być ta świetlica.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Alfons, w dniu 01-10-2023 15:16:46 napisał:

  Jaki sołtys taka wioska

  odpowiedz

  • 0 (10)

  Krzyś , w dniu 01-10-2023 18:16:48 napisał:

  Miałem przyjemność być uczniem Pana Ryszarda w sp nr 1. Bardzo miło wspominam te czasy. Wspaniały pedagog do dzisiaj pamiętam Jego słowa a było to 40 lat temu. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  krajan, w dniu 01-10-2023 21:52:16 napisał:

  A kiedy chodnik do Nakła,będzie bezpieczniej niż pieszo

  odpowiedz

  • -3 (9)

  Nowak, w dniu 02-10-2023 09:43:40 napisał:

  No tak trzeba wybudować kolejną świetlicę w powiecie, paliwo drogie a samochodów u olszewskiego przedsiębiorcy m. żołędzia przybywa. Przydałoby się coś znowu zarobić z barczystym. Po 15 października przyjrzymy się tym razem tej bajkowej postaci Patryka Rozgwiazdy. Leszek K. skazany? Co z koronowska Skarbonka? Masz szanse na DPK, powiedz prawdę. Garand profesjonalna broń. Delta Optica doskonała optyką, znajdę Was nawet w nocy. Swag detaling, super kosmetyki samochodowe. Nadeszła godzina ciężkiej próby.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)