Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

30 września 2023

Mieszkańcy Olszewki na zebraniu. Fundusz wsi podzielony

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Olszewki spotkali się #niedawno, aby podzielić pieniądze z funduszu sołeckiego przeznaczone dla tego sołectwa w przyszłym roku.

W dniu 22 sierpnia w Olszewce odbyło się spotkanie z mieszkańcami sołectwa Olszewka. Wzięło z nim udział 30 mieszkańców. Głównym tematem był oczywiście podział funduszu sołeckiego na 2024 rok. Sołtys Ryszard Kubiak wraz z radą sołecką zaproponowali, aby pieniądze z funduszu sołeckiego zostały przekazane na cztery zadania. Olszewka ma do dyspozycji na przyszły rok niecałe 44 tys. zł. Obecni na zebraniu mieszkańcy jednogłośnie przystali na propozycję sołtysa oraz rady sołeckiej i przyjęli zaproponowany podział pieniędzy. Zdecydowano, że najwięcej, bo 34 tys. zł ma zostać przeznaczone na wykup działki pod budowę świetlicy wiejskiej. – Nie znamy jeszcze lokalizacji – poinformował sołtys Ryszard Kubiak. Na utrzymanie zieleni oraz jej zakup planowane jest ponad 6 tys. zł. Do dyspozycji mieszkańców w przyszłym roku, na zadania związane z upowszechnianiem kultury zaplanowano kwotę 3,5 tys. zł.

Wniosek o lampę i drogę

Spotkanie było okazją do poruszenia ważnych dla mieszkańców spraw. Zgłosili oni potrzebę postawienia lampy przed posesją nr 5 oraz remontu drogi przebiegającej obok tej posesji. Zdecydowano, że te przedsięwzięcia zostaną złożone w formie wniosków do budżetu gminy na przyszły rok. Ważną sprawą dla mieszkańców Olszewki jest poprawa stanu drogi powiatowej, która przebiega przez tę miejscowość. – Zrezygnowaliśmy z informowania o konieczności remontu drogi powiatowej Zabartowo - Nakło, co robimy od 7 lat. Obecna na zebraniu radna powiatowa Rozalia Wencel poinformowała, że starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie do remontu tej drogi na odcinku od obwodnicy do Dębowa przez Olszewkę z rządowego programu. Dopytałem i taki wniosek jest złożony do urzędu marszałkowskiego – przekazał sołtys Kubiak. Czy powiat otrzyma dofinansowanie i wyremontuje w końcu tę drogę w ramach ósmej edycji rządowego programu Polski Ład, okaże się po ogłoszeniu wyników naboru.

Źródło:  

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (14)

  Jareeek, w dniu 30-09-2023 18:53:04 napisał:

  kubiok wygląda jak menel lol

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Knab, w dniu 30-09-2023 19:21:06 napisał:

  To nie aparycja świadczy o wartości człowieka Jareeek.

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Roman, w dniu 30-09-2023 22:25:27 napisał:

  Na zabraniu?z pedalem ktory maluje sobie usta?olszewka....dajcie spokoj...

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Adek, w dniu 01-10-2023 00:06:31 napisał:

  Ta wioska i tak upada wymiera młodzi uciekają wyjeżdżaj tu nie ma nic nawet komunikacji nie ma jak dojechać do pracy lekarza itp emeryci nie długo tez wygina dla kogo ma być ta świetlica.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Alfons, w dniu 01-10-2023 15:16:46 napisał:

  Jaki sołtys taka wioska

  odpowiedz

  • 0 (10)

  Krzyś , w dniu 01-10-2023 18:16:48 napisał:

  Miałem przyjemność być uczniem Pana Ryszarda w sp nr 1. Bardzo miło wspominam te czasy. Wspaniały pedagog do dzisiaj pamiętam Jego słowa a było to 40 lat temu. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  krajan, w dniu 01-10-2023 21:52:16 napisał:

  A kiedy chodnik do Nakła,będzie bezpieczniej niż pieszo

  odpowiedz

  • -3 (9)

  Nowak, w dniu 02-10-2023 09:43:40 napisał:

  No tak trzeba wybudować kolejną świetlicę w powiecie, paliwo drogie a samochodów u olszewskiego przedsiębiorcy m. żołędzia przybywa. Przydałoby się coś znowu zarobić z barczystym. Po 15 października przyjrzymy się tym razem tej bajkowej postaci Patryka Rozgwiazdy. Leszek K. skazany? Co z koronowska Skarbonka? Masz szanse na DPK, powiedz prawdę. Garand profesjonalna broń. Delta Optica doskonała optyką, znajdę Was nawet w nocy. Swag detaling, super kosmetyki samochodowe. Nadeszła godzina ciężkiej próby.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)