Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2024
Wiadomości z regionu

Nielegalny tytoń i papierosy. Właściciel lewych wyrobów zatrzymany

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Ponad 9 kilogramów tytoniu oraz kilka# rygli papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 58-latka, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Wszystko zaczęło się od ustaleń dzielnicowego starszego sierżanta Łukasza Szmajda z bydgoskiego Śródmieścia. Wynikało z nich, że w jednym z punktów usługowych, działających w tej części miasta, sprzedawany jest tytoń i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tym policjant postanowił to sprawdzić.

W minioną środę (22.05.2024), wspólnie z dzielnicowymi starszym sierżantem Kamilem Kurdelskim oraz sierżantem sztabowym Piotrem Szczepanikiem, w trakcie obchodu rejonu służbowego, skierowali swe kroki pod wskazany adres.

Tam zastali dwóch mężczyzn. Każdy z nich twierdził, że nic nie wie na ten temat. Jednak policjanci nie dali się zwieźć tym zapewnieniom i w toku przeszukania ujawnili torbę, w której znajdowało się 11 worków strunowych z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. To jednak nie był koniec. Następnie w ręce dzielnicowych wpadł biały worek jutowy z krajanką oraz rygle papierosów. Łącznie policjanci zabezpieczyli do sprawy 9,6 kilograma krajanki tytoniowej oraz 600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

58-letni właściciel lewych wyrobów tytoniowych został zatrzymany. Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu bydgoszczaninowi zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 3 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (4)

  As, w dniu 27-05-2024 19:39:29 napisał:

  Na mostowej w Szubinie jest taka babka co handluje lewym tytoniem z rudym psem ona łazi policja niech się nią zainteresuje

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Florian, w dniu 27-05-2024 21:00:40 napisał:

  Szubin Wieś tam handluje jeden cebulą kradzioną

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Handlarz oscypkami, w dniu 28-05-2024 05:24:30 napisał:

  Ciekawe czy należał do pisu

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Ja, w dniu 28-05-2024 11:32:46 napisał:

  Zboże nielegalne też jest sprowadzane zatrzymano kogoś nie słyszałem nie czytałem .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)