Nieśli pomoc poszkodowanym. Nakielscy policjanci na terenach powodziowych
fot. KPP Nakło
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nakle #nie pozostali obojętni wobec tragedii, która dotknęła południową Polskę. Także oni wzięli udział w działaniach na obszarach objętych tegoroczną powodzią.
Wrzesień był miesiącem, w którym gwałtowność i zmienność aury pogodowej doprowadziła do ulewnych deszczy, a w konsekwencji podtopień o dużej skali zniszczeń. Swój dobytek, często całego życia, straciło wielu mieszkańców południowej Polski. Policjanci „ramię w ramię" z innymi służbami nieśli pomoc poszkodowanym, w tym niewyobrażalnym kataklizmie.
Nakielscy policjanci wydziału ruchu drogowego st. post. Tobiasz Balcer i post. Agnieszka Łabich zostali skierowani na tereny pozalewowe. Warunki, w jakich przyszło pełnić im służbę, były trudne i wymagające. W trakcie wielogodzinnych działań na terenie Kłodzka, Lądka Zdroju, Stronia Śląskiego i Trzebieszowa, przez osiem dni, nieśli pomoc mieszkańcom i współpracowali z innymi służbami.
Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo kierujących i pieszych na podmytych i uszkodzonych przez wodę drogach oraz monitorowali stan istniejącej infrastruktury drogowej. Policjanci umożliwiali szybki transport potrzebnego sprzętu, materiałów i żywności, a także sprawną dyslokację służb. Czuwali nad bezpieczeństwem osób, a także udzielali informacji o bieżących komunikatach sztabów kryzysowych, wskazywali punkty pomocowe i medyczne.
Ich działania zakończyły się szczęśliwym powrotem do nakielskiej jednostki Policji, gdzie na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.
Materiał: sierż. Wiesława Ambrozik / w zastępstwie Oficera Prasowego KPP w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)