Ostatnia droga sołtysa Malikowskiego. Uroczystości pogrzebowe
fot. KP
Tłumy mieszkańców Paterka pożegnały# swego byłego sołtysa Mariusza Malikowskiego. Zmarły miał 59 lat.
W ubiegłym tygodniu zmarł były radny Rady Miejskiej w Nakle i wieloletni sołtys Paterka Mariusz Malikowski. Sprawował on funkcję sołtysa w latach 2010 - 2021. Od 2014 był radnym Rady Miejskiej w Nakle. Na początku marca 2021 roku zrezygnował z obu pełnionych przez siebie funkcji. Planował kandydować w ostatnich wyborach na sołtysa Paterka. Wiele lat chorował. Jego pogrzeb odbył się w środę, 19 czerwca w kaplicy w Paterku. Mszę świętą w intencji zmarłego odprawił ks. Mariusz Zbieranek. Poza rodziną i najbliższymi, zmarłego żegnali także przedstawiciele nakielskich władz samorządowych. Obecni byli m.in. sekretarz gminy Krzysztof Kopiszka i skarbnik gminy Jarosław Kieca oraz radni i dyrektorzy urzędów gminnych. Głos zabrała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Nakle Monika Młynarczyk. Podkreśliła, że zmarły aktywnie działał na rzecz Skry Paterek oraz OSP Paterek. Po ceremonii pogrzebowej rozbrzmiał utwór zespołu Queen „Made in Heaven".
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Marzena, w dniu 20-06-2024 15:39:14 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!