Piękno tradycji w świątecznej kartce. Konkurs dla KGW
fot. freepik
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich# z całej Polski do udziału w Konkursie pt. „Piękno tradycji w świątecznej kartce - magia Bożego Narodzenia”. Jego celem jest pielęgnowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia z różnych regionów Polski, a także promowanie rękodzieła, sztuki ludowej oraz regionalnych zwyczajów świątecznych.
O Konkursie
Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy pokolenia, przypominając o bogactwie tradycji i zwyczajów. Konkurs ma na celu zaprojektowanie świątecznej kartki, która będzie odzwierciedlała te tradycje. Zwycięska praca będzie stanowiła oficjalną kartkę KOWR. Będzie powielona i rozesłana do partnerów i współpracowników przez przedstawicieli kierownictwa.
Uczestnicy Konkursu mają za zadanie przygotowanie kartki świątecznej, która będzie inspirowana tradycjami Bożego Narodzenia w danym regionie kraju. Liczy się zarówno pomysłowość, jak i staranność wykonania, a także sposób przedstawienia lokalnych obyczajów, symboli i motywów związanych z tym wyjątkowym czasem.
Zasady Konkursu:
Uczestnicy: Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Zasady udziału w nim określa Regulamin.
Prace konkursowe: każde Koło może zgłosić tylko jedną kartkę wykonaną przy użyciu dowolnej techniki. Szczegółowe parametry kartki określa Regulamin.
Motyw: praca konkursowa powinna nawiązywać do tradycji Bożego Narodzenia charakterystycznych dla danego regionu Polski.
Termin zgłoszeń: Formularz zgłoszeniowy wraz z projektem kartki należy przesyłać do 30 listopada – zgodnie z zasadami Regulaminu.
Ocena: prace będą oceniane przez specjalnie powołaną komisję, która weźmie pod uwagę kreatywność, zgodność z tematyką, estetykę i staranność wykonania.
Nagroda: nagrodą dla zwycięskiego Koła Gospodyń Wiejskich będzie wizyta w jednej ze stadnin koni, nadzorowanej przez Organizatora i spotkanie podczas niej z przedstawicielem kierownictwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wszystkie prace Uczestników Konkursu zostaną zaprezentowane na wernisażu, który odbędzie się w holu głównym siedziby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wystawa będzie dostępna do końca grudnia br.
Jak się zgłosić?
Aby zgłosić swoje uczestnictwo w Konkursie, należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy. Zasady jego wypełniania zostały zawarte w Regulaminie Konkursu.
Cele Konkursu:
- prowadzenie i wsparcie działań promocyjnych, informacyjnych, edukacyjnych i kulturalnych dotyczących produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, a także systemów jakości produktów rolnych i żywnościowych, stosownie do zadań ustawowych KOWR;
- promowanie i kultywowanie tradycji i lokalnych zwyczajów świątecznych z różnych regionów Polski;
- popularyzacja polskich tradycji świątecznych, szczególnie tych związanych ze sztuką ludową, rękodziełem i tradycjami bożonarodzeniowymi;
- promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
Konkurs to także doskonała okazja do stworzenia przestrzeni do wymiany doświadczeń i pomysłów pomiędzy Kołami Gospodyń Wiejskich z różnych regionów Polski, a także do edukowania młodszych pokoleń o wartości tradycji i ich znaczeniu w kształtowaniu tożsamości kulturowej.
W przypadku pytań dotyczących Konkursu, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: rzecznik@kowr.gov.pl.
Zapraszamy do udziału w Konkursie!
Materiały
Załącznik nr 1 do Regulaminu_Formularz zgłoszeniowy
Źródło: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Czytaj również
- Wygraj choinkę na nadchodzące święta. Konkurs!
- Ogólnopolski konkurs. Wśród laureatów policjantka z Nakła
- Wykazali się ogromną wiedzą. Wyniki pożarniczego turnieju w Ślesinie
- Podsumowanie projektu. Rozstrzygnięto konkurs historyczny
- Wojewódzki Turniej Ilustratorski. Wśród lauretaów małe artystki z Nakła
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Pierwszy realny sprawdzian. Bezzałogowy statek powietrzny
System FlyEye 3.0 został wdrożony do użytku #w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT) w 2019 r. Obsługą zestawu zajmują się piloci bezzałogowych statków powietrznych (BSP) klasy I z Grupy Rozpoznania Obrazowego (GRO), którzy do tej pory wykonali na nim ponad 700 h godzin nalotu. Bezcenne doświadczenie zdobyli podczas monitorowania szczelności wschodniej granicy RP, wskazywania zagrożeń związanych z falą powodziową na Odrze w ramach operacji pk. Feniks oraz licznych ćwiczeń na poligonach i terenach cywilnych.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze
Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka #- tradycyjne święto górnicze. Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!