Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 kwietnia 2024

Prelekcja o uzależnieniach. Spotkanie z uczniami w ramach "Dnia zdrowia"

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz i asp. Maciej Mróz z nakielskiej komendy# spotkali się z uczniami „Żeglugi”, w ramach zorganizowanego „Dnia zdrowia”. Podczas prelekcji funkcjonariusze mówili o odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzestępczości i uzależnieniach.

W czwartek (18.04.24) nakielscy dzielnicowi mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz i asp. Maciej Mróz, na zaproszenie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle, przeprowadzili zajęcia dla uczniów, w ramach organizowanego przez szkołę „Dnia zdrowia”.

Funkcjonariusze przypomnieli kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może na niego nałożyć za łamanie prawa. Mundurowi wyjaśnili również czym jest demoralizacja i omówili, jakie są jej przejawy, a także, jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono cyberprzestępczości i cyberprzemocy. Funkcjonariusze omówili, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane i jak ich unikać. Wiele słów padło na temat hejtu czy stalkingu oraz jakie konsekwencje prawne niosą za sobą te przejawy nienawiści internetowej.

Funkcjonariusze uświadamiali również młodzieży, jak łatwo popaść w uzależnienia, zarówno te związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, ale także od telefonu, komputera czy gier.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 25

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)