Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2024

Przedszkolaki zapoznały się z historią tańca. Wesoły dzień pełen zabaw

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Międzynarodowy Dzień Tańca, obchodzony na świecie# 29 kwietnia, został ustanowiony w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

Datę święta wybrano na pamiątkę chrztu wybitnego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka zapoznały się z historią tańca, z jego rodzajami oraz jego przeznaczeniem na przełomie wieków. Dzieci układały puzzle tematyczne, świetnie poradziły sobie z wykreślanką, przedstawiały figury taneczne. Oczywiście nie mogło zabraknąć samego tańca. Motylki zatańczyły wraz z bibliotekarką układ do piosenki „Taniec Mai” oraz „Chocolate”, a na koniec pokazały co komu w duszy gra, w rytm melodii „Wyginam śmiało ciało”. Przedszkolaki otrzymały dyplom za udział w zabawach tanecznych oraz słodkości. To był wesoły dzień. W filii dziecięcej było bardzo głośno i radośnie.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)