Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2024

Bibliotekarka z wizytą w przedszkolu. Czytanie wierszy i zabawy ruchowe

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Przypadające w kwietniu Międzynarodowy Dzień Książki# dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to znakomita okazja do rozpowszechniania książek oraz popularyzowania czytania wśród najmłodszych. W tym właśnie celu bibliotekarka z Trzeciewnicy odwiedziła dzieci z miejscowego przedszkola.

Podczas spotkania „Iskierki” z ogromnym zainteresowaniem i koncentracją wysłuchały czytanych wierszy Doroty Gellner, Wioletty Piaseckiej oraz Stanisława Jachowicza. Głównymi bohaterami były zwierzęta. Tego typu utwory, cieszą się popularnością wśród dzieci, ponieważ są krótkie, rytmiczne, często wesołe i poświęcone tematyce bliskiej i znanej im z codziennego życia. Po wysłuchaniu wszystkich utworów wspólnie wykonaliśmy tematyczne zabawy ruchowe, którym towarzyszyło dużo śmiechu. Na koniec powstały wspaniałe prace plastyczne. Takie lekcje uczą przedszkolaków jak wielką rolę w kształtowaniu młodego człowieka odgrywa kontakt z literaturą. Do zobaczenia przy bibliotecznych półkach.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)