Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2024

Jednorożec w bibliotece. Kolorowy i radosny dzień

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Jednorożec to mityczny stwór przypominający# konia z rogiem na czole. Symbol czystości i czarów pojawia się w wielu legendach i bajkach. Ta postać kochana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych doczekała się nawet swojego święta - obchodziliśmy je właśnie we wtorek - 9 kwietnia.

Już od czasów starożytnej Grecji ludzie wierzyli w magię i dobro tych zwierząt. Jednorożce uważane były za dzikie i piękne zwierzęta, były też symbolem siły, miłości, dobra i czystości.

Jednorożcowa mania opanowała cały świat. Oprócz kolorowych notesów, kosmetyczek z wizerunkiem mitycznego stworzenia, miłośnicy tzw. "konia z rogiem" mogą pełnoprawnie świętować ten radosny dzień

Jak obchodzić DZIEŃ JEDNOROŻCA? Najlepiej udać się do Biblioteki Dziecięcej, tak jak zrobiły to Gwiazdeczki z Przedszkola Słoneczko. Spotkały tam dużego jednorożca, który przeczytał im książeczkę „Gucio się cieszy”, opowiadał o szczęściu, zatańczył z dziećmi taniec radości, przeprowadził ćwiczenia relaksacyjne oraz poczęstował słodkościami. Na koniec Gwiazdeczki wykonały tematyczną pracę plastyczną. To był kolorowy i radosny dzień.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)