Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 kwietnia 2024

Bajka, która uczy i bawi. Pouczający teatrzyk dla dzieci

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Są takie bajki, które przekazywane z pokolenia na pokolenie#, na przestrzeni lat wciąż pozostają aktualne. Jedną z takich bajek, która do dziś uczy i bawi dzieci na całym świecie jest baśń ludowa zatytułowana “Trzy małe Świnki”.

Jeżyki z Przedszkola Słoneczko oraz Dzwoneczki i Stokrotki z ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią, wzięły udział w zajęciach właśnie o trzech świnkach, zorganizowanych przez Filię Dziecięcą. Dzieci obejrzały teatrzyk, który przeplatany był zadaniami do wykonania: ścięcie drzewa, stworzenie domu ze słomy, z desek oraz z kamienia, przedzieranie się przez zaspy, a następnie próba wcielenia się w rolę wilka i zdmuchnięcie kolejnych domów. Chętne przedszkolaki odegrały też scenę zakończenia bajki.

Bajka o trzech małych świnkach niesie uniwersalne przesłanie, że pilna, wytrwała praca jest konieczna, by osiągnąć sukces. Jeśli wykonuje się swoje zadania byle jak, to pewne jest, że poniesie się porażkę. Dwie lekkomyślne świnki zrozumiały, że zabawa nie jest najważniejsza, a pracowitość się opłaca.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)