Wiadomości z regionu
Rozbój na jednej z posesji. Zaatakowały kobietę i ukradły gotówkę

fot. KPP w Żninie
Żnińscy policjanci poszukują świadków rozboju# do którego doszło 18 września 2024 roku około godziny 13.30 na terenie jednej z posesji w miejscowości Rozalinowo w gminie Gąsawa.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Żninie pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie w sprawie rozboju do jakiego doszło wczoraj (18.09.2024).
Około godz. 13.30 na teren jednej z posesji w miejscowości Rozalinowo w gm. Gąsawa, zamieszkałej przez 68-latkę, weszły trzy kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej. Kobiety zaatakowały mieszkankę, po czym dokonały kradzieży gotówki. Z ustaleń funkcjonariuszy wykonujących czynności na miejscu zdarzenia, wynika, że sprawczynie były w wieku około 60 lat, poruszały się samochodem osobowym prawdopodobnie koloru brązowego.
Wszystkie osoby, posiadające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żninie pod nr tel. 47 7526 200.
Materiał: KPP w Żninie
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Dla roma, w dniu 19-09-2024 16:57:12 napisał:
odpowiedz
Kinga , w dniu 20-09-2024 16:16:35 napisał:
odpowiedz
Jak20, w dniu 21-09-2024 17:29:04 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!