Tworzenie grup producenckich. Kto może starać się o dofinansowanie?
fot. pixabay
Od 3 grudnia 2024 r. do #30 stycznia 2025 r. można się będzie starać o pomoc na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych”. Dofinansowanie pochodzi z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.
Z tego wsparcia mogą skorzystać uznane po 31 grudnia 2022 r. organizacje i grupy producentów rolnych, które prowadzą działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa. Tym razem dofinansowanie jest skierowane m.in. do rolników uprawiających owoce i warzywa, natomiast nie mogą z niego skorzystać producenci miodu, drobiu i wyrobów z jego mięsa.
Pomoc będzie realizowana w formie rocznych płatności przez okres pierwszych pięciu lat, następujących po dacie uznania grupy lub organizacji producentów przez dyrektora oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Maksymalna kwota dofinansowania w każdym roku pięcioletniego okresu pomocy wynosi 100 tys. euro w przypadku organizacji producentów. Natomiast gdy beneficjentem jest grupa producentów rolnych wówczas wsparcie wynosi 60 tys. euro rocznie z tym, że nie może to być więcej niż 10 tys. euro na jednego członka grupy. Wysokość pomocy zależy od udokumentowanych, rocznych przychodów netto organizacji lub grupy producentów i wynosi:
- 10 proc. w pierwszym roku działalności;
- 9,5 proc. w drugim roku działalności;
- 9 proc. w trzecim roku działalności;
- 8,5 proc. w czwartym roku działalności;
- 8 proc. w piątym roku działalności.
Wnioski będą przyjmowane między 3 grudnia 2024 r. a 30 stycznia 2025 r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.
Więcej informacji – otwórz
Źródło: ARiMR
Czytaj również
- Usuwanie folii rolniczych. Czy program będzie kontynuowany?
- Tegoroczne wsparcie klęskowe. Większość środków już wypłacona
- Wsparcie konkurencyjności gospodarstw. Wkrótce koniec naboru
- Wznowienie pomocy de minimis w sektorze rolnym. Podwyższono limity
- Pomoc w ramach bonu frekwencyjnego dla KGW. Wypłaty na finiszu
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!