Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej. Omówiono szczegóły
fot. KPUW
W czwartek, 9 stycznia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się #konferencja prasowa, w której udział brał Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel, Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Rafał Świechowicz, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego KPUW Sławomir Szymański i Z-ca Dyrektora Ireneusz Nitkiewicz.
Omówione zostały szczegóły ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej, która właśnie weszła w życie. Podkreślono jak ważne są jasne procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych, skuteczny system alarmowania oraz szeroko zakrojona edukacja mieszkańców.
- Niezbędna jest gotowość reagowania ze strony mieszkańców i służb oraz podział zadań pomiędzy poszczególnymi służbami, a także nacisk na edukację i angażowanie mieszkańców w kwestie obronności – mówił Wojewoda Michał Sztybel.
Źródło: KPUW
Galeria
Czytaj również
- Zimowa sesja egzaminu zawodowego. Część pisemna i praktyczna
- Zaplanowano budżet na 2025 rok. Najwięcej na inwestycje drogowe
- Więcej osób skorzysta ze świadczenia wspierającego. Weszły zmiany
- Przewozy autobusowe w kujawsko-pomorskim. Środki trafią do samorządów
- ZUS podsumował miniony rok. Jakie programy i zadania zrealizowano?
Dodaj komentarz
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku
Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić rzeczywistość #osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.
(czytaj więcej)Jakie są długofalowe skutki spożywania alkoholu? Zadbaj o zdrowie
Nowy rok to doskonały moment na podejmowanie wyzwań i wyznaczanie #postanowień. To także idealna okazja, by zastanowić się nad swoim podejściem do picia alkoholu, zrozumieć jego krótko - i długofalowe konsekwencje, a także rozważyć korzyści płynące z ograniczenia spożycia lub zrezygnowania z alkoholu.
(czytaj więcej)10 lat z Kartą Dużej Rodziny. Kto może korzystać ze zniżek?
Dzięki Karcie Dużej Rodziny już od 10 lat rodziny #wielodzietne mogą korzystać z bogatego systemu zniżek i ulg w wielu miejscach w całej Polsce – zarówno w podmiotach publicznych, jak i prywatnych firmach. Gdzie znaleźć listę partnerów? Komu przysługuje taka karta?
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
zenon, w dniu 10-01-2025 10:31:05 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!