Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

01 sierpnia 2022

W Nakle pamiętano o ważnej rocznicy. 78 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie

fot. MM

fot. MM

1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, # dokładnie o godz. 17:00 zgromadzone na nakielskim Rynku delegacje złożyły wiązanki kwiatów u stóp Pomnika Wdzięczności Wojsku Polskiemu.

Wśród delegacji nie zabrakło m.in. przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Nakle, nakielskiego Starostwa Powiatowego, Rycerzy Kolumba, Hufca ZHP w Nakle oraz Prawa i Sprawiedliwości. W związku z uczczeniem wybuchu Powstania Warszawskiego – w Nakle, podobnie jak na terenie całego województwa kujawsko–pomorskiego, dokładnie o godz. 17:00 uruchomione zostały syreny alarmowe.

Powstanie Warszawskie trwało 63 dni i zostało zorganizowane w ramach Akcji Burza przez Armię Krajową. Było ono skierowane przeciwko niemieckiej okupacji. Szacuje się, że w tym Powstaniu śmierć poniosło ok. 200 tys. osób, a w wyniku działań zbrojnych oraz powstańczych represji zniszczeniu uległo ok. 70% powierzchni miasta. Zasadniczym celem Powstania Warszawskiego było pokonanie niemieckich nazistów.


Oceń artykuł: 20 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -9 (23)

  Fuxk, w dniu 01-08-2022 20:42:42 napisał:

  Ukraińców do domu juz poprosimy wyjazd Chyba za dobrze juz mają

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (8)

  Polak , w dniu 01-08-2022 22:26:07 napisał:

  Jak tutaj widzę i się nie zmieniło , idiotów ci dostatek na tym komunistycznym portalu .

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Kult bolszewi , w dniu 01-08-2022 22:52:28 napisał:

  To nie portal komunistyczny a pomnik co niby ma nakaz rozbiórki a komuniści przed nim wieńce składają.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  PATEREK, w dniu 02-08-2022 11:43:30 napisał:

  PANOWIE I PANIE A GDZIE LEWOSKRĘT Z PATERKA !!!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Budowa magazynów
Konstrukcje stalowe
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)