Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023
Wiadomości z regionu

W mieszkaniu 1 st. C. Mężczyźni uratowani przed zamarznięciem

fot. KPP Sępólno

fot. KPP Sępólno

Termometr wewnątrz mieszkania wskazywał na #1 stopień Celsjusza, a temperatura ciała jednego z nich wynosiła niecałe 34 stopnie Celsjusza. Więcborscy dzielnicowi uratowali dwóch mężczyzn przed zamarznięciem.

Mieszkańcy gminy Więcbork zostali przewiezieni do szpitala, gdzie będą teraz wracać do zdrowia. Dzielnicowi jako policjanci pierwszego kontaktu ze społeczeństwem stale współpracują z wieloma instytucjami dbającymi o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Wielokrotnie podejmują wspólne działania dzięki którym, osoby potrzebujące pomocy otrzymują właściwe wsparcie pozwalające im na wyjście z przeróżnych opresji życiowych. Zdarzają się również i takie sytuacje, kiedy szybki przekaz informacji pomiędzy urzędami może uratować czyjeś życie.

W piątek (01.12.2023) po południu więcborscy dzielnicowi udali się do miejsca zamieszkania dwójki mieszkańców jednej z wiosek na terenie gminy Więcbork. Kilkudniowa nieobecność mężczyzn wokół posesji wzbudziła wśród sąsiadów niepokój, dlatego postanowili zgłosić to miejscowemu ośrodkowi pomocy społecznej. Informacja ta trafiła również do miejscowych policjantów, którzy natychmiast pojechali to sprawdzić. Mundurowi pod wskazanym adresem nie zauważyli żadnych śladów świadczących o obecności jakichkolwiek osób, pomimo wielokrotnego pukania do drzwi i okien oraz nawoływania, nikt nie otwierał drzwi, a z komina budynku nie wydobywał się dym. Podejrzewając, że wewnątrz domu mogą znajdować się osoby, których życie i zdrowie jest zagrożone, postanowili otworzyć drzwi siłowo. Była to szybka i słuszna decyzja. 42 i 74-latek siedzieli na podłodze w jednym z pomieszczeń, a kontakt słowny był z nimi utrudniony, trzęśli się z zimna oraz mieli problem z samodzielnym poruszaniem się. Wymagali natychmiastowej pomocy. Termometr w wewnątrz mieszkania wskazywał na 1 stopień Celsjusza. Funkcjonariusze na miejsce wezwali karetkę pogotowia, a do czasu jej przyjazdu udzielili im pierwszej pomocy. Przybyli po chwili ratownicy medyczni stwierdzili znaczne wychłodzenie i wycieńczenie organizmu obu mężczyzn. Temperatura ciała jednego z nich wynosiła niecałe 34 stopnie Celsjusza. 42 i 74 -latek trafili do szpitala gdzie została im udzielona specjalistyczna pomoc. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia. Jak co roku, gdy następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury spadają poniżej zera, policjanci zwracają się z apelem o to, aby nie być obojętnym na osoby narażone na wychłodzenie organizmu lub zamarznięcie. Mowa przede wszystkim o osobach w kryzysie bezdomności, schorowanych, osobach starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywających na zewnątrz. Kiedy zauważymy niepokojącą nas sytuację nie wahajmy się i zadzwońmy na numer alarmowy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Źródło: KPP Sępólno

Oceń artykuł: 19 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (9)

  Nakło 997, w dniu 06-12-2023 10:17:06 napisał:

  Szacunek panowie.Pracujecie skutecznie nad poprawą wizerunku Policji,bo ten za sprawą parszywej polityki w którą uwikłali was przełożeni jest fatalny w ocenie społecznej i działań w służbie.

  odpowiedz

  • 4 (8)

  marta, w dniu 06-12-2023 10:37:21 napisał:

  Bardzo dobrze że chronią bezpieczeństwo obywateli a nie wyimaginowanego zagrożenia dla pomników Kaczyńskiego . Tak trzymać panowie .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  krajan, w dniu 06-12-2023 11:19:01 napisał:

  Sołtys zbiera tylko podatki? Wstyd!

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Irek z Baru, w dniu 06-12-2023 11:30:09 napisał:

  Tak tak kaczor stoi nad każdym z nich i każe im szeryfów udawać, straszna polityka zniszczyła tak zaszczytny zawód... Prawda jest taka, że kończą tam tylko nieudacznicy często sfrustrowani, a na wyższych stanowiskach synkowie. Wszędzie tak jest dlatego wizerunek policji przebiją kolejne dna, ludzie was omijają nic nie potraficie zrobić, jesteście leniwi i opryskliwi, roszczeniowi. Podejrzewam, że w przyszłości tylko murzyni i ukraińcy będą zainteresowani tą posadą. Was czubek potrafi skasować z antyku a wy mi proponujecie ochrone i bezpieczeństwo ? Śmiech na sali.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  ZochaZgazowni, w dniu 06-12-2023 12:40:39 napisał:

  Pierwszy i jedyny pies w Polsce , który rozpiexxxlił swoją budę . Ma status " pokrzywdzonego "

  odpowiedz

  • 2 (4)

  jan, w dniu 06-12-2023 12:59:36 napisał:

  Szacunek dla Panów Policjantów czujność i empatie szkoda że takich policjantów zabrakło w Andrychowie gdzie ojciec prosił o pomoc policje a ci podeszli do sprawy olewająco że małolata zbuntowana uciekła z domu

  odpowiedz

  • 6 (6)

  darek, w dniu 06-12-2023 14:52:31 napisał:

  bieda w polsce ludzie zamarzaja w wlasnych domach

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Jebać pis!, w dniu 06-12-2023 15:56:29 napisał:

  tak przez ostanie 8 lat polki i polacy klepią z dnia na dzień coraz większą biedę. Tylko majątek morawieckiego i innych oligarchów powiązanych z PiS ciągle się mnoży, na rzecz coraz biedniejszego społeczeństwa

  odpowiedz

  • -2 (4)

  john wick, w dniu 06-12-2023 21:06:19 napisał:

  Ludzie macie cos z deklem dawno po wyborach, juz za chwile czeka was mleko i miód, po 18 jak wrócicie ze szparagow.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  POLSKI BANDYTA 777, w dniu 06-12-2023 21:55:56 napisał:

  jak moszna zamarznac w -1 stopien?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Dorcia, w dniu 06-12-2023 23:01:22 napisał:

  Polski bandyta zajmij się żoną bo płacze po tobie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  olek, w dniu 07-12-2023 11:53:37 napisał:

  w latach 90 tak zle nie bylo

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Budowa magazynów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)