Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2024

Wdrożenie obowiązkowego KSeF. Wyznaczony zostanie nowy termin

fot. Ministerstwo Finansów

fot. Ministerstwo Finansów

Krajowy Systemu e-Faktur (KSeF), który miał obowiązywać w formie obligatoryjnej #od 1 lipca 2024 r. zostanie wdrożony w późniejszym terminie. Ministerstwo Finansów zleci przeprowadzenie zewnętrznego audytu informatycznego dotyczącego KSeF i wskaże nowy termin wdrożenia systemu. Przesuwając termin wdrożenia resort finansów wziął również pod uwagę opinie przedsiębiorców.

Podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z KSeF od 1 stycznia 2022 r. Obowiązek e-fakturowania co do zasady miał wejść w życie 1 lipca 2024 r., a dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT od 1 stycznia 2025 r.

- Zdiagnozowaliśmy błędy, które uniemożliwiają wprowadzenie obligatoryjnego KSeF w zakładanym terminie. Dlatego podjąłem decyzję o przeprowadzeniu zewnętrznego audytu informatycznego i przesunięciu terminu wdrożenia obowiązkowego KSeF. System nie wejdzie w życie w 2024 r. Wyniki audytu będą podstawą do wskazania nowego terminu – powiedział Andrzej Domański, minister finansów.

- KSeF powinien zabezpieczać możliwość działania również podczas błędów czy problemów informatycznych. Przedsiębiorcy muszą mieć komfort prowadzenia działalności gospodarczej i pewność, że wystawione faktury trafią do systemu – dodał Marcin Łoboda, szef KAS.

Podejmując decyzję o przesunięciu terminu minister finansów wziął pod uwagę stan gotowości projektu jak również opinie przedsiębiorców.

- Na mnie jako na ministrze finansów ciąży odpowiedzialność nie tylko za dochody budżetu, lecz także za stabilność i przewidywalność prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – podkreślił minister finansów.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Oceń artykuł: 12 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Szyber, w dniu 22-01-2024 15:24:02 napisał:

  Widać jak PiS pod to przygotował podwaliny. Pewnie znajomy handlarz bronią na tym zarobił, ale nie zdążył dokończyć.

  odpowiedz

  • -6 (6)

  boss, w dniu 22-01-2024 17:29:32 napisał:

  Ten system nie zostanie wdrożony przez najbliższe 4 lata z oczywistych względów. Został tak przygotowany, że nie ma luk i PO ciężko będzie cos ukraść dlatego trzeba to audyt-ować tak jak Atom Odre Zakupy Zbrojeniowe CPK. Dziękujemy wyborcom PO za działanie na rzecz obcego państwa (gdybyście jeszcze coś z tego mieli to bym zrozumiał)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Olo, w dniu 22-01-2024 21:34:28 napisał:

  Boss to tylko możesz się nazwać nie masz pojęcia o prowadzeniu firmy to zapierd... Do Mopsu

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Kolejny debil z pis, w dniu 23-01-2024 05:31:33 napisał:

  Boss dla jakiego jak nie polskiego państwa zapie...lam? Merkel mi pita rozlicza?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Budowa magazynów
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)