Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 maja 2023

Wojewoda uczestnikiem sesji. Mikołaj Bogdanowicz z wizytą w Nakle

fot. KPUW

fot. KPUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył dziś w sesji Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, #podczas której podsumował ostatnie 8 lat współpracy strony rządowej z samorządową.

- Nikt nie mówił, kiedy obejmowałem stanowisko, że czeka nas nawałnica, 2 lata suszy, 5 fal epidemii, następnie wojna na Ukrainie, która spowodowała kryzys z uchodźcami i kryzys energetyczny, a do tego żaden samorządowiec nie przypuszczał, że będzie musiał handlować węglem, a my jako rząd będziemy musieli ten węgiel dostarczyć, tak aby żadnemu mieszkańcowi go nie zabrakło – powiedział.

Wojewoda zauważył, że dzięki wsparciu rządu, jakie zostało przekazane samorządom podczas wspomnianych sytuacji kryzysowych, wyszły one z zyskiem, ponieważ często udało się zrealizować inwestycje, które będą służyły przez kolejne lata.

Nie zabrakło również podsumowania rzędowych programów wsparcia, w których Nakło nad Notecią jest jednym z liderów w województwie kujawsko-pomorskim jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków rządowych w ostatnim czasie. 46 inwestycji przez ostatnie 8 lat to imponująca liczba, co przekłada się na prawie 65 mln zł dofinansowania do tych inwestycji.

- Pod względem gospodarczym kluczowe jest S10 na odcinku Szczecin-Warszawa. To wielka szansa dla powiatu nakielskiego, duże możliwości i perspektywa dla samorządu. Odcinek Bydgoszcz-Toruń jest już projektowany, więc teraz czas na realizację kolejnych odcinków Bydgoszcz-Warszawa i Szczecin-Bydgoszcz. Na tym będą się teraz koncentrowały nasze działania – podsumował wojewoda.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 419 753

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

    • -35 (87)

    Sławomir chorągiewka , w dniu 25-05-2023 17:33:48 napisał:

    Propaganda, nie więcej.

    odpowiedz

    • -40 (74)

    Kasia, w dniu 25-05-2023 20:08:42 napisał:

    Tuptuś nie wyraził zgody na upublicznienie swojego wizerunku w raporcie o stanie gminy.

    odpowiedz

    • 22 (150)

    JB, w dniu 25-05-2023 22:48:41 napisał:

    Zwykłe brednie, przecież to wasz obowiązek i jeszcze nieroby wam za to płacą,a jeszcze się tym chwalić to już bezczelność !

    odpowiedz

    • 23 (149)

    Poddany z PiS , w dniu 26-05-2023 06:02:16 napisał:

    Może jechac to trzeciewnicy buty księcia z słonecznej całować?

    odpowiedz

    • 24 (148)

    Ja, w dniu 26-05-2023 06:43:06 napisał:

    Jak się na to wszystko patrzy nawet się nie chce komentować!!! Czy w Nakle nie ma normalnej prawicy, która wreszcie zakończy,, hegemonię " komuchòw. Nie mam na myśli PiS bo oni bardziej oszukali społeczeństwo niż sam wódz z Trzeciewnicy.

    odpowiedz

    • 23 (153)

    czytelnik, w dniu 26-05-2023 07:34:12 napisał:

    Polacy. nadal. będą wspierać władzę za bicie kobiet,za brak opieki medycznej,za pisowski judaszowe srebrniki,za nieustanne ponoszenie ponad 40 poatków.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 23 (69)

    Moralność po katolicku, w dniu 26-05-2023 22:25:33 napisał:

    To jest twarda bezwzględna gra obliczona na wyniszczenie-do celu a po trupach.PiS pod tym względem przebił już dawno sufit.Ponoć w większości katolicy-a postępują jak pospolici bandyci.Prostytucja polityczna w pełnym rozkwicie.Wyznają Boga a Szatana noszą w sercach.Co "władza" potrafi z człowiekiem zrobić-obrzydliwość,podłość i pełna pogardy moja ocena wobec takich osób.

    odpowiedz

    • 0 (4)

    Alfons, w dniu 27-05-2023 08:53:07 napisał:

    20 czerwca, zarząd spółdzielni Chrobry , zwołuje walne zgromadzenie w NOK, mieszkańców zamieszkałych w blokach 1,2,3 4,5,6,9,10,11,12

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (2)

    Jula, w dniu 27-05-2023 11:39:34 napisał:

    Całe Nakło wstrzymało oddech!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)