Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Wybory ławników i szereg uchwał. Sesja rady miejskiej w Nakle

fot. archiwum

fot. archiwum

W czwartek, 28 września w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury przeprowadzone zostały# kolejne obrady rady miejskiej w Nakle.

Jednym z punktów wczorajszych obrad były wybory ławników, których wybierali radni. Do pełnienia tych funkcji specjalnie powołany zespół radnych zaproponował trzech kandydatów. W głosowaniu tajnym, radni wybrali na ławników do Sądu Rejonowego w Nakle Karolinę Wawrzon, Piotra Marciniaka oraz Ewę Żurawińską.

W kolejnej części obrad radni po raz kolejny zmienili budżet i uchwalili, choć nie jednogłośnie regulamin korzystania ze strefy rekreacyjnej na terenie Śródmiejskiego Centrum Targowego w Nakle. Ustalono także, że tamtejsze parkingi będą płatne. Poza tym, przedstawiono sprawozdanie z funkcjonowania systemu gospodarki odpadami, sytuacji rolnictwa i leśnictwa w gminie.

Oceń artykuł: 6 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Kasia, w dniu 29-09-2023 10:10:22 napisał:

  Zdjęcie nie dot. wczorajszej sesji.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Zsz, w dniu 29-09-2023 10:19:33 napisał:

  Co za brednie że parkingi chwalili że parkingi hi na nowym targowisku będą platne Przeciez o tym wiedzieli już dawno świadczą o tym informacje na targowisku parking platny

  odpowiedz

  • -7 (7)

  słuchacz, w dniu 29-09-2023 11:15:10 napisał:

  do wyborów coraz bliżej znalazłem mniej znane nagranie europe z płyty spacerując po ziemi dzien wyborów jeden singiel tytułowy promowali 2017 rok europe wrace w świetnym stylu in the blood london beat wspominaja new love in town pik grało 1 miejsce było hol d europe giganci znowu na top chodze na wybory maria zabawa w stylu folk a chrola spodobała błekitne niebo gram podoba sorry oys r gawliński super rdc promowało jedynka teraz son of the blue sky eli lama sabachtani super pzreboje sam pamiętam nowy omd też komercyny marcin pop chyba dobrze

  odpowiedz

  • -6 (6)

  słuchacz, w dniu 29-09-2023 11:26:54 napisał:

  zbyszek rock the night przebój podobne nowe europe ringo starr zyje przewrócił nic nie stało lady madonna super tak trzymac dzień kawy mike and the machanics zaproszenie na kolejna filażnke kawy marcin dawno

  odpowiedz

  • -5 (5)

  s, w dniu 29-09-2023 12:04:23 napisał:

  dzień dobry sen o warszawie sorry boys r gawliński przebój na tygodnie przypuszczam o lecie też początek dzień dobry przezyje blue system podoba helllo america

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nakielanin, w dniu 30-09-2023 08:44:01 napisał:

  Ilu z tych ławników prawnikami ? Specjalny zespół radnych ?Kpina.A gdzie referendum?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Obywatel, w dniu 30-09-2023 19:39:35 napisał:

  Jakie wymogi na ławników?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze

Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka - tradycyjne święto górnicze. #Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)