Dziś mamy 23 kwietnia 2025, środa, imieniny obchodzą:

20 marca 2025

Zebranie sołeckie w Rozwarzynie. Mieszkańcy spotkali się z burmistrzem

fot. MM

fot. MM

17 marca w świetlicy wiejskiej w Rozwarzynie odbyło się sprawozdawcze #zebranie wiejskie. Tego dnia mieszkańcy mieli okazję do omówienia bieżących spraw sołectwa z burmistrzem Nakła Sławomirem Napierałą.

Zgromadzonych w sali mieszkańców powitała sołtys Rozwarzyna Marzena Broś, która chwile później odczytała sprawozdanie ze swojej działalności w minionym roku. W dalszej kolejności przyszedł czas na wolne głosy i wnioski. Oprócz burmistrza, do dyspozycji mieszkańców byli również goście w osobach nakielskich radnych Antoniego Żygowskiego, Barbary Malikowskiej i Anny Karolczak oraz radnego powiatowego Jarosława Warmke.

W pierwszej kolejności burmistrz Sławomir Napierała omówił plany gminy dotyczące budowy kanalizacji w Rozwarzynie, a także odniósł się do apeli mieszkańców o przeprowadzenie remontu dróg gminnych na terenie sołectwa, które w tym roku niestety wykonane nie zostaną.

Dużą część dyskusji poświęcono także możliwości wymiany ogrzewania w domach i mieszkaniach w ramach programu czyste powietrze, a także konieczności rozbudowy oświetlenia ulicznego w Rozwarzynie. Omówiono także kwestię dotyczącą segregacji odpadów komunalnych oraz idących za tym ciągle rosnącymi kosztami.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (15)

    Obserwator , w dniu 20-03-2025 12:34:28 napisał:

    Wodzu straszył wojną na zebraniu czy już mu powiedzieli że sieje dezinformację. A czy budowana kanalizacja będzie miała funkcje schronu jak amfiteatr w nakle? Bo takie farmazony można usłyszeć na tych zebraniach i się dziwić że ludzie nie chodzą głupot słuchać. A wodzu już odjechać z reala

    odpowiedz

    • 3 (11)

    załamka, w dniu 21-03-2025 06:50:33 napisał:

    nie wiem jakim cudem ten człowiek dostał kolejną kadencję

    odpowiedz

    • 2 (12)

    Pozytywna, w dniu 21-03-2025 11:14:02 napisał:

    Bo jest uczciwy i nie boji się wyzwań. Brawo burmistrz

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Zadaj pytanie
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Budowa hal
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)