Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 marca 2023
Wiadomości z regionu

15-latek groził rówieśnikowi w centrum handlowym. Został zatrzymany

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjant z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą śródmiejskiego komisariatu #w Bydgoszczy doprowadził do zatrzymania nieletniego sprawcy rozboju. Będąc, w czasie wolnym od służby, na terenie centrum handlowego zauważył młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi napastnika. Poinformowany o wszystkim patrol zatrzymał 15-latka, który następnie usłyszał zarzut rozboju.

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego doszło na terenie jednego z centrów handlowych. Okazało się, że sprawca grożąc przemocą przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, ukradł bluzę małoletniemu, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sprawą natychmiast zajęli się śródmiejscy policjanci i ustalili rysopis sprawcy. Jego zatrzymanie było już kwestią czasu. Kilka dni później policjant ze śródmiejskiego komisariatu, w czasie wolnym od służby, przebywał w centrum handlowym na terenie, którego doszło do rozboju. W trakcie zakupów zauważył młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisem sprawcy przestępstwa. Powiadomił o tym fakcie dyżurnego komisariatu, który natychmiast skierował na miejsce patrol. Policjant jednocześnie nie tracił z oczu osoby podejrzewanej.

15-latek został zatrzymany. Początkowo młody mężczyzna podawał dane personalne innej osoby, czym próbował zmylić policjantów. Funkcjonariusze ujawnili przy nim skradzioną kilka dni temu bluzę oraz gaz obezwładniający. Młody mężczyzna usłyszał zarzut i w miniony piątek (23.03.2023) trafił ponownie do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Teraz jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Materiał: sierż. Oskar Nowak / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 74 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)