Wiadomości z regionu
28 kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Brawura na drogach regionu

fot. KMP w Bydgoszczy
Policjanci z# bydgoskiej grupy SPEED, tylko w lipcu, zatrzymali #aż 28 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Użytkownicy pojazdów ponieśli surowe konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy.
Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu, a przede wszystkim alkohol przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też policjanci w każdym przypadku ujawnienia niebezpiecznych sytuacji wyciągają surowe konsekwencje.
Nie inaczej było w lipcu, kiedy patrol z bydgoskiej grupy SPEED w składzie starszy sierżant Arkadiusz Zawidzki i sierżant Agnieszka Rymarczyk zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami aż 28 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym.
Przykładem skrajnej nieodpowiedzialności i brawurowej jazdy był kierujący, który 6 lipca 2024 roku, chwilę po godzinie 20:00, na ulicy Wyszyńskiego w Bydgoszczy pędził z prędkością 159 km/h. To aż o 109 km/h za szybko na tym odcinku drogi. Skończył on z mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Na dodatek stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Kolejnym przykładem brawury na drodze jest kierujący, który trzy dni wcześniej (03.07.2024) pędził tą sama ulicą, mając na liczniku 134 km/h, przekraczając w ten sposób prędkość aż o 84 km/h. W stosunku do niego policjanci również wystawili mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.
Przekraczanie prędkości nie dotyczy jedynie kierujących samochodami. W ręce patrolu z grupy SPEED wpadł motocyklista, który 8 lipca 2024 roku, około godziny 20:30, również na ulicy Wyszyńskiego, jechał z prędkością 107 km/h, przekraczając ją o 57 km/h. To jednak nie wszystko. Policjanci ustalili, że kierowca ten nie uczy się na własnych błędach, ponieważ wcześniej był już karany za zbyt szybką jazdę, przez co działał w recydywie i czekała go za to surowsza kara pieniężna. Skończył z mandatem w wysokości 3000 złotych oraz 13 punktami karnymi.
W kolejnych dniach ten sam patrol grupy SPEED zatrzymał uprawnienia kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość między innymi na ulicy Fordońskiej oraz Nowotoruńskiej w Bydgoszczy. Tam również posypały się mandaty.
Ukaraniem na kwotę 2000 złotych i 14 punktami karnymi zakończyła się jazda kierowcy, który 16 lipca 2024 roku, na ulicy Fordońskiej, przekroczył prędkość o 62 km/h. Następnie 1500 i 13 punktów karnych dla kierowcy, który 23 lipca 2024 roku, na ulicy Nowotoruńskiej, jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.
To jedynie kilka przykładów ze służby starszego sierżanta Arkadiusza Zawidzkiego i sierżant Agnieszki Rymarczyk, którzy niemal każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Głównym zadaniem tej wyspecjalizowanej grupy jest reagowanie na niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze, szczególnie przekraczanie dozwolonej prędkości, która jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.
Materiał: asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy
Galeria





Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad
amabo, w dniu 02-08-2024 14:19:16 napisał:
odpowiedz
lamabo, w dniu 02-08-2024 17:45:12 napisał:
odpowiedz
Wer, w dniu 02-08-2024 21:20:28 napisał:
odpowiedz
rachel, w dniu 03-08-2024 07:06:16 napisał:
odpowiedz
do Wer, w dniu 03-08-2024 07:38:53 napisał:
odpowiedz
kierowca, w dniu 03-08-2024 09:47:45 napisał:
odpowiedz
Bydgoska komenda, w dniu 03-08-2024 11:08:31 napisał:
odpowiedz
A komu to potrzebne , w dniu 04-08-2024 08:59:58 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!