Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2023

40. PZLA Mistrzostwa Polski. W pierwszym dniu zdobyte dwa medale

fot. pow.

fot. pow.

Bardzo dobrze w pierwszym dniu 40.PZLA Mistrzostwach #Polski w kategorii U23 zaprezentowali się zawodnicy LUKS START NAKŁO.

Srebrny medal w rzucie młotem 4kg wywalczyła Aleksandra Nowaczewska 02' z wynikiem 62,40m. Brązowy medal w biegu na 3000mpprz zdobyła Emilia Mikszuta 01' z wynikiem 10:08,56s. Obie zawodniczki wypełniły (Ola już wcześniej) minimum PZLA na 14 Mistrzostwa Europy U23, które w dniach od 13 do 16 lipca odbywać się będą w Espoo w Finlandii. Dziewiąte miejsce w konkursie rzutu młotem 7,26kg wywalczył Grzegorz Gil z wynikiem 38,48.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki współpracy z Krajową Grupą Spożywczą S.A. oraz marką Polski Cukier.

MAteriał: Luks Start Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)